Megváltoztatja a Ferihegy 1-es terminál forgalmi rendjét az üzemeltető Budapest Airport. A terminál épületéhez közeli három állóhelyhez az utasoknak ezentúl nem kell buszokra zsúfolódniuk, hogy megtegyék a repülőgéplépcsőhöz vezető néhány tíz méteres távot - írja a Napi Gazdaság.
A repülőtéri szabályok átírásának köszönhetően gyalog is megközelíthetővé válnak a gépek. A módosítás elsősorban a diszkont légitársaságok által használt 107-es, 108-as és 109-es állóhelyeket érinti, de csak akkor, ha a gép a schengeni övezeten kívüli célállomásra indul, vagy onnan érkezik.
A változás éves szinten több mint ötezer járatot érint, a schengeni övezeten belüli járatok esetében marad a buszos beszállási rend. A számítások szerint éves szinten összesen 80 millió forintos megtakarítás érhető el a módosítás bevezetésével.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Megtakarításból befektetés: avagy hogyan válhatunk befektetővé akár havi 50 ezer forinttal is?
Nyitrai Győzőt, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesét kérdeztük.


