31 °C Budapest

Hiába kamu, a magyarok fele mégis hisz a homeopátiában

2017. november 8. 09:00

A magyarok közel fele hasznosnak tartja a homeopátiás szereket - írja a 444.hu.

A lap megbízásából készült felmérés szerint a megkérdezettek 44 százaléka úgy véli, hogy a homeopátiával eredményesen lehet betegségeket gyógyítani. Nem sokkal kevesebben, 41 százalék viszont sarlatánságnak gondolja a homeopátiát, 15 százalék pedig nem tudja, hogy mit gondoljon a témáról.

A nők nagyobb arányban (51%) tartják hasznosnak, mint a férfiak (37%). Ugyanakkor sarlatánságnak a férfiak 49, a nők 35 százaléka gondolja a homeopátiát. Érdekes eredmény, hogy a magasabban iskolázottak közül többen vélik hasznosnak: a diplomások körében 52, az érettségizettek közül 48, a szakmunkások között 41, míg a nyolc általánost végzettek körében csak 37 százalék.

A felmérésből ugyanakkor az is kiderült, hogy a válaszadók többsége úgy formált véleményt a témáról, hogy nincs közvetlen tapasztalata a homeopátiás szerekkel kapcsolatban.

Az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete nemrég közölte, hogy nincsen bizonyíték a homeopátia hatékonyságára, állítólagos hatása a placebó-hatással magyarázható. A Semmelweis Egyetemen pedig szeptemberben úgy döntöttek, hogy többé nem indítják el a Bevezetés a homeopátiába tantárgyat.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. június 23. 19:15
A Media1 megtudta, hogy a bíróság néhány hónappal ezelőtt eltiltotta a cégvezetéstől Wisinger János...
Bankmonitor  |  2026. június 23. 15:49
Június 24-től 6,00 százalék lesz a jegybanki alapkamat, azaz 25 bázispontot vágtak az irányadó kamat...
Holdblog  |  2026. június 23. 10:01
Húsz év alatt átalakult a régió energiatérképe: a BB tengely mind a tizenegy országa növelte a megúj...
Kasza Elliott-tal  |  2026. június 21. 18:50
Most eldöntöm, hogy melyikből vegyek, ha mindkettő leesik a kívánt árszintre. Nyilván lehet egy olya...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 24. 07:07