A legtöbbek számára minden hónapban eljönnek azok a jeles napok, amikor sárga csekkek tömkelegével árasztják el a közszolgáltatók a postaládát. Bizonyára sokan elgondolkodtak már azon, nem lehetne-e a szükséges rosszat (a számlafizetést) kényelmesebben megoldani... Persze, hogy lehetne, a kérdés, hogy megéri-e nekünk! A következőkben a beszedési megbízás, mint komfortos megoldás lehetőségeit járjuk körül és megnézzük, meg tudnak-e győzni a szolgáltatók az áttérésről...egyáltalán meg akarnak győzni?
A csoportos beszedési megbízás tulajdonképpen annyit jelent, hogy a szolgáltató leemelheti bankszámlánkról az esedékes tartozásunkat, így nekünk nem kell a postai sorbanállással bajlódnunk. Természetesen a technikai vívmányoknak köszönhetően számos, biztonságot fokozó lehetőség áll rendelkezésünkre a tranzakció követéséhez, így például kérhetünk SMS-értesítést, illetve beállíthatunk egy maximálisan engedélyezett összeget, aminél többet nem emelhet le a szolgáltató. (Az OTP-nél a beszedés kontroll segítségével azt is megtehetjük, hogy üzenetet kérünk arról, hogy a szolgáltató kezdeményezte a tranzakciót, majd egy válaszüzenettel jóváhagyhatjuk azt az összeg ismeretében.)
Az igazán lényeges azonban az, hogy mi késztet minket az áttérésre, amikor a bankok rendszerint tranzakciónként 50 Ft-os díjat számolnak fel. (Mondhatnánk persze, hogy a kényelem megér ennyit, a legtöbben azonban úgy gondolkodnak, hogy a postai csekk befizetése „ingyen van” és ha nem muszáj, nem költenek többet, mint amit feltétlen szükséges.) Akadnak ugyan számlacsomagok, melyekben ingyenesek a csoportos beszedési megbízási tranzakciók, ezek havidíjai azonban egyértelműen magasabbak az alapcsomagoknál...
Nincs más hátra, a szolgáltatóknak kell rávennie minket az áttérésre, ami mindenkinek előnyös lehet (nem késünk a befizetéssel...). A UPC ügyfélszolgálatán jelezték, ők partnerek a döntésben, mely a számok nyelvén annyit jelent, hogy 1,000 Ft jóváírást adnak minden áttérő ügyfélnek, azaz az egyik számlánkból ennyit elengednek.
A szép sor itt gyakorlatilag véget is ért, az éppen töprengők ugyanis lecsúsztak az Elmű és a Fővárosi Gázművek közös nyereményjátékáról, mellyel szentpétervári utat lehetett nyerni, más ösztönzés pedig egyelőre nincs.
Összességében tehát elmondható, hogy akinek megér tranzakciónként 50 Ft-ot a kényelem, az váltson, a többiek viszont várjanak a csábítóbb ösztönzésre...hátha lesz.

Ők a Magnum pálcikás jégkrémek igazi vámszedői: kegyetlen árréssel, 1900-ért is árulják a Balatonnál
Bizony, ma már a Balaton mentén egyetlen darab pálcikás Magnum is kerülhet majdnem 2000 forintba.
Nincs egyszerű dolguk azoknak a vállalatoknak, amelyek közösségi finanszírozási platformon keresztül szeretnének értékpapírt kibocsátani.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
-
Árcsökkentés jön a magyar áruházláncnál: 80 tejtermék lesz olcsóbb
A PENNY akciója a hazai beszállítóktól érkező tejtermékeket érinti.
-
Több, mint a kötelező: akár féláron is megvehetjük ezeket a termékeket
Az áruházlánc az akcióköteles termékkategóriákból egy-egy terméket akár 20-50% közötti kedvezménnyel kínál.
- Napokon belül indul a regisztráció a nyári diákmunkaprogramra
- Felhőszakadás, özönvíz - Ez jön most, vegyük komolyan!
- Magyarországra érkeztek ukrán hadifoglyok – erősítette meg Semjén Zsolt
- Beindult az ukrán ellentámadás - Szakértő: igen is, nem is
- Orbán Viktor: szükségünk van arra, hogy Közép-Ázsiából energia érkezzen Európába
- Nagy István: máris látszanak a kötelező bolti akciók pozitív hatásai
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


