A Billingo kollaborációs programmal hívja fel a figyelmet a vállalkozói összefogás előnyeire.
Idén január 21-től elérhető a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) új hitelkonstrukciója, amely tőkepótló jellegével, fix kamatozásával és magas összeghatárával lehetőséget biztosít a kis- és középvállalkozások számára, hogy versenyképességüket jelentősen növelő beruházásokat hajthassanak vége. Az "MFB Versenyképességi Hitelprogram" egyik legfontosabb előnye, hogy igény esetén a hitelösszeg 40%-át csak a futamidő végén kell visszafizetni. A programot közvetlenül az MFB nyújtja a vállalkozások számára, maximum 10 milliárd forintos hitelösszeggel.
A hazai vállalkozások jelentős része - tőkehelyzetükből adódóan -, hagyományos finanszírozási konstrukcióval nem képes olyan léptékű beruházások, akvizíciók megvalósítására, melyek jelentősen növelnék a társaság versenyképességét. Erre kínál megoldást az MFB Versenyképességi Hitelprogram, melynek egyedülálló előnye, hogy a hitelösszeg maximum 40%-ig ballon típusú forrást biztosít, azaz halasztott tőkefizetési lehetőséggel gyakorlatilag tőkét nyújt a vállalatok részére - írja közleményében az MFB.
A konstrukció célja a kis-, közepes vállalkozások versenyképességének növelése, hosszú távú finanszírozásuk biztosítása, valamint tőkeszerkezetük és likviditási helyzetük kiszámíthatóvá tétele. A hitel kidolgozásánál fontos szempont volt, hogy az igénylők a már meglévő kapacitásaik bővítésére és újak kiépítésére, illetve tervezett akvizícióikhoz kapcsolódóan befektetett pénzügyi eszköz vásárlására is fordíthassák a hitelt - mind az agrár, mind pedig az egyéb ágazatokban tevékenykedő cégek esetében - írja a közlemény.
Az MFB Versenyképességi Hitelprogram ennek megfelelően széleskörűen felhasználható, hiszen a "hagyományos" beruházási célok mellett tartós forgóeszköz-finanszírozásra és akvizícióra is fordítható. A hitelösszeg nagysága ügyfelenként minimum 1 milliárd forint, maximum 10 milliárd forint lehet. Beruházási, akvizíciós és hitelkiváltó hitel esetén a futamidő maximum 10 év, forgóeszközhitel esetén pedig maximum 5 év lehet.
Maximum 5 éves futamidő esetén a forint alapú hitel igényelhető a teljes futamidő alatt fix 2,7% kamat mellett, vagy változó kamatozású konstrukcióban 3 havi BUBOR+1,4% kamattal. Maximum 10 éves futamidő esetén a forint alapú, fix konstrukció 3,99%, míg a változó kamatozású változat 3 havi BUBOR+1,7% kamat mellett vehető igénybe. A program egyik fontos előnye, hogy euró alapon is igényelhető. Maximum 5 éves futamidő esetén fix 1,7 százalék, vagy 3 havi EURIBOR+1,6 százalék változó kamattal, míg maximum 10 éves futamidő mellett fix 2,7 százalék, illetve 3 havi EURIBOR+2 százalékos változó kamat mellett kérhetik a vállalkozások.
JÓL JÖNNE 2,9 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 899 096 forintot igényelnél 6 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 55 762 forintos törlesztővel a K&H Bank nyújtja (THM 12,82%), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 56 914 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az új hitelprogram kiegészíti a Magyar Nemzeti Bank NHP Fix hitelét hitelösszegben és hitelcélokban egyaránt. Az MNB NHP Fix esetében az igényelhető maximum összeg 1 milliárd Ft - az MFB most induló Versenyképességi Hitelprogramja e fölötti finanszírozási igényeket elégít ki, akár 10 milliárd Ft-ig. Az MFB konstrukció emellett szélesebb hitelcélokra használható fel, euróban is elérhető a forrás és nagyvállalatok is igénybe vehetik a program feltételeinek teljesítése esetén.
A programban jelenleg 100 milliárd forint áll az igénylők rendelkezésére, ugyanakkor kedvező piaci visszajelzések esetén az MFB kész bővíteni a keretösszeget. Az MFB célja, hogy a Versenyképességi Hitelprogram révén olyan eszközt adjon a vállalkozások kezébe, mellyel szintet léphetnek, amely alkalmas arra, hogy hatékonyan támogassa a nagyszabású elképzelések megvalósítását - szól a közlemény. A Program közvetlenül az MFB-nél igényelhető, a hitelkérelmeket 2022. december 30-ig nyújthatják be az ügyfelek.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Mennyire ismered a lakás-előtakarékossági lehetőségeket?
Mire fordítanád szívesen a lakás-előtakarékossági szerződésed?
-
A digitalizáció és az együttműködés lehet a KKV-k túlélésének egyik kulcsa 2025-ben
A Billingo kollaborációs programmal hívja fel a figyelmet a vállalkozói összefogás előnyeire.
-
Mire használnád a lakástakarék-megtakarításodat?
Milyen szempontok fontosak egy megtakarítás kiválasztásánál?
-
Karácsonyi bevásárlás? Nézzük, milyen akciók lesznek a Lidlben
Az áruházlánc akciós kínálata az ünnepi menüre fókuszál.
-
Így védheted ki a legdurvább pénzügyi átveréseket: az OTP Bank szakértője válaszol
Bényi Mónikát, a Csaláskezelési osztály vezetőjét kérdeztük.
-
Felújítanál vagy vásárolnál a lakástakarékodból?
Mire költenéd a lakásszámládat?
-
Végre fellélegezhetnek a kisvállalkozók? Ez vár rájuk 2025-ben
Az OTP Bank elemzői mérsékelt javulást várnak.
-
Netes vásárlásokhoz is tökéletes választás a Mastercard Gold betéti kártya (x)
Akár online vennénk koncertjegyet karácsonyi meglepetésként, akár egy hagyományos boltban szereznénk be az ajándékokat, a Mastercard Gold betéti kártya mindkét esetben kéznél van.
-
Az ASUS újdonsága tökéletes üzleti partnered lesz (x)
A munkaerőpiac digitalizációjának gyors ütemében a mesterséges intelligencia megjelenése új korszakot nyitott.