Megint elkezdtek emelkedni a kamatok, áprilisban ráadásul a személyi kölcsönök átlagkamata emelkedett a legnagyobb mértékben
A jegybank növekedési hitelprogramjának keretében június eleje és augusztus vége között már a pénzintézetek és a kis- és közepes vállalatok (kkv) közötti szerződéseket kell megkötni - mondta Balog Ádám, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke egy budapesti konferencián szerdán.
A jegybank alelnöke a Portfolio.hu Hitelezés 2013 című konferenciáján elmondta: a pénz rendelkezésre áll majd hosszabb ideig is, úgyhogy a kkv-knak lesz idejük a beruházásokhoz szükséges engedélyek beszerzésére.
A pénzintézetek a kkv-hitelállományuk legalább 5 százalékának, de legfeljebb 100 százalékának megfelelő összegben pályázhatnak a jegybank kamatmentes forrására - tájékoztatta hallgatóságát az alelnök. Az MNB érdemben vizsgálja, hogy lehet-e a lízingszerződéseket bevonni a növekedési hitelprogramba. A mostani három hónapos ciklusban bizonyosan nem kerülnek be a hitelprogramba ezek a hiteltípusok - tette hozzá.
A jegybanki kamatpolitika kilátásaival kapcsolatosan Balog Ádám jelezte, hogy a monetáris tanács folyamatosan vizsgálja a gazdasági folyamatokat. "Ezeket a monetáris tanács ülésein részletesen átbeszéli, és ezek alapján hoz döntéseket" - mondta.
Az MNB április elején jelentette be a három intézkedésből álló növekedési hitelprogramot. Ennek keretében a mikro-, kis- és középvállalatok összesen 500 milliárd forint értékű, kedvezményes hitelhez juthatnak meglévő forint-, illetve devizahiteleik kiváltására, továbbá beruházások és EU-források önrészének finanszírozásához. A növekedési hitelprogram harmadik pillérének értelmében a kereskedelmi bankok a jegybankkal kötendő megállapodás alapján mintegy 20 százalékkal, 3600 milliárd forintra csökkentenék a kéthetes MNB-kötvényben tartott pénzük állományát.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 127 668 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,01% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,15%; a K&H Banknál 9,23%, az Erste Banknál pedig 9,63%; míg a MagNet Banknál 9,71%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A jegybank vezetése április 30-án jelentette be, hogy a monetáris tanács döntött a program részleteiről. Ennek értelmében a kedvezményes hiteleket a kereskedelmi bankok legfeljebb 2,5 százalékos, garanciadíjat is tartalmazó kamattal továbbíthatnák a kkv-knak. A tanács ezen kívül arról is döntött, hogy milyen feltételekkel, milyen futamidőre bocsátja a bankok rendelkezésére az ingyenes jegybanki forrást.

Itt a friss rangsor: ezek a weshopok, online élelmiszer boltok szakítanak a legtöbbet Magyarországon
Idén is külön forgalmi rangsor készült a legnagyobb, 100%-ban magyar tulajdonú e-kereskedelmi cégekről.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- Régen minden jobb volt, itt a nagy beismerés a Túró Rudikról
- Váratlanul Kijevbe látogatott a brit külügyminiszter - videó
- Újabb pedagógus tüntetés volt Budapesten
- Rafael Grossi: Irán folytatja atomfegyver-programját
- Hiába a szívhangrendelet, nőtt az abortuszok száma Magyarországon
- Titkos orosz fegyverraktárra bukkantak az ukránok
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


