Bezárhatja több boltját az Alexandra

Pénzcentrum
2010. január 7. 13:32

Esik a könyvpiac, így a nagy terjeszkedés után boltbezárásokra készül az Alexandra-hálózat - mondta Matyi Dezső, a márka mögött álló Pécsi Direkt Kft. ügyvezető igazgatója a Figyelőnek adott interjújában.

A vezető a könyvpiaccal kapcsolatban elmondta, hogy a karácsonyi forgalom gyengébbnek bizonyult a vártnál, a tavalyi éves visszaesés így a 20 százalékot is elérheti - az előzetes adatok alapján - 2008-hoz képest, pedig már akkor is válság volt. A kiadott művek száma is csökkent, legalább 30 százalékkal. 


Az Alexandra-láncnak Magyarországon összesen 84 üzlete van, a vezető azonban közölte, hogy az eddigi terjeszkedés után most a racionalizáláson van a hangsúly. Megnézik az üzleteket, és amelyik veszteséges, azt megszüntetik.

A cikk folytatódik, kattints!

NAPTÁR
Tovább
2026. május 3. vasárnap
Tímea, Irma
18. hét
Május 3.
Anyák napja
Május 3.
Paranormal nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. május 3. 19:31
Mondd el, mit gondolsz!
Töltsd ki a kérdőívet: segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mégsem