24 °C Budapest

Na ne! borús, csapadékos idő várható december első hetében

MTI
2018. december 2. 19:33

Jellemzően borús, csapadékos idő várható a jövő héten; eső, ónos eső, néhol havazás is lehet. A hőmérséklet emelkedik, napközben néhol 10 fokot is mérhetnek, éjszakánként jellemzően fagypont körüli értékek valószínűek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn az ország északkeleti harmadán foltokban tartósan megmaradhat a köd. Reggel, délelőtt az Északi-középhegység térségében ónos eső, fagyott eső még lehet. Napközben döntően eső várható. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 4 és mínusz 2 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet többnyire plusz 1-7 fok lesz, de délen, délnyugaton 9-10 fokig is felmelegedhet a levegő.

Kedden reggel, délelőtt többfelé valószínű eső, zápor, majd délután újabb csapadékhullám érkezik, de akkor már kevesebb helyen fog esni. Az északi hegyekben estefelé hózápor is kialakulhat. A szél megélénkül, helyenként megerősödik. A minimumhőmérséklet 0 és plusz 6 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 8 és 13 fok között alakulnak, de északkeleten 4-6 fok közelében maradnak a csúcsértékek.

Szerdán hajnalban elsősorban keleten lehetnek hózáporok, estétől pedig főként nyugaton eshet néhol az eső. Napközben napos idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 2, a legmagasabb hőmérséklet plusz 3 és 8 fok között alakul.

Csütörtökön többfelé lehet eső, zápor, az Észak-Alföldön és az Északi-középhegységben havazás. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 3 fok között lesz a hőmérséklet. Napközben általában plusz 5-10 fokig melegszik fel a levegő, de a Dél-Alföldön és az ország északkeleti harmadán csak plusz 1-5 fok várható.

Pénteken is több helyen lehet eső, zápor, északkeleten néhol havazás, esetleg ónos eső. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 5 fok között valószínű. A nappali maximumok többnyire 5 és 11 fok között alakulnak, de északkeleten csak 2-5 fokig melegszik fel a levegő.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Szombaton szintén többfelé várható eső, zápor. Több helyen megerősödik a szél. A leghidegebb órákban általában plusz 3-8 fok lesz, de északkeleten csak 1-3 fok valószínű. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul.

Vasárnap is több helyen lehet eső, zápor, majd egyre inkább hózáporok lesznek a jellemzők. A szél többfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 5, a legmagasabb hőmérséklet általában 4 és 9 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 19. vasárnap
Emma
16. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?