Új életformát álmodott meg Horváth Gréta és családja, félig Egyiptomba költöznének, egy apartman megvásárlásán is gondolkoznak.
Mostantól, aki nagy méretű kézipoggyászt akar felvinni a fedélzetre a WizzAirnél, kénytelen lesz elsőbbségi beszállást vásárolni. Eddig az volt a rendszer, hogy azok közül is felvihettek valahányan nagy méretű csomagot, akik nem vettek extra szolgáltatást. Mutatjuk az új rendszert.
Változtatott a WizzAir a kézipoggyászokkal kapcsolatos szabályokon. Az eddigi rendszer szerint azok vihették fel biztosan a fedélzetre a nagy méretű, 40x30x18 centiméternél nagyobb, de legfeljebb 55x40x23 centis kézipoggyászaikat, akik vásároltak elsőbbségi beszállásra jogosító szolgáltatást repülőjegyükhöz. Mindemellett voltak, akik nem fizettek a szolgáltatásért, de mégis magukkal vihették a nagy méretű poggyászukat, ők jellemzően a gépbe korán beszálló utasok közül kerültek ki. A többieknek indulás előtt, a gépnél oda kellett adniuk a kézipoggyászukat a személyzetnek, az úti célon viszont nem a betonon, hanem a poggyászkiadó-szalagnál kapták csak meg.
Ez azért nem szerencsés, mert számos reptéren (köztük van, hogy a Liszt Ferenc repülőtéren is) előfordul, hogy lopnak a feladott poggyászokból, ráadásul sokat is kell várni rájuk a gépből való kiszállás után. A szabáyozás szerint, ha legfeljebb 40x30x18 centiméteres poggyászt viszünk magunkkal, azt mindig felvihetjük a gépre.
Most azonban változik a helyzet.
- tudta meg a WizzAirtől az Utazómajom. Mindemellett abban az esetben, ha veszel elsőbbségi beszállásra jogosító szolgáltatást, akkor két kézipoggyászt is felvihetsz a feldélzetre. Az egyik legfeljebb 55x40x23 centiméteres, a másik pedig maximum 40x30x18 centiméteres lehet. Az elsőbbségi beszállásért 5 és 12 euró közötti összeget (1600 - 4000 forint) kell fizetni járatonként és utasonként, amennyiben azt a WizzAir honlapján vagy telefonos ügyfélszolgálatán vásároljuk meg, reptéri fizetés esetén ugyanezt 25 euróért (8100 forint) adja a légitársaság.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


