Tavaly 483 helyszínen összesen 3 538 játszótéri eszközt vizsgáltak meg, a jogsértések aránya továbbra is jelentős.

Kitálalt és felmondott Horváth Lajos Ottó: ennyi kártérítést kapott a Nemzeti Színháztól a baleset után
Szász Júlia után Horváth Lajos Ottó is megerősítette felmondását a Nemzeti Színháznál, a színész is cáfolja Vidnyánszky Attila igazgató azon állításait, hogy több millió forint kártérítést fizettek volna nekik a novemberi baleset után. Horváth most felsorolta, tételesen milyen összegeket kapott, és azt is elmondta, nem érzi korrektnek, hogy mialatt Vidnyánszky szabadon nyilatkozik az ügyben, őt titoktartási szerződés köti, amire figyelmeztették is a Nemzeti jogászai.
Szász Júlia után Horváth Lajos Ottó is megerősítette felmondását a Nemzeti Színháznál, és a színésznőhöz hasonlóan ő is cáfolta, hogy a színház több millió forint kártérítést fizetett volna ki neki a balesetük után - korábban ezt állította Vidnyánszky Attila igazgató. A színész Facebook-posztban osztotta meg álláspontját, és mint kifejtette: a novemberi, Rómeó és Júlia előadáson történt baleset miatt maradandó károsodást szenvedett.
Horváth Lajos Ottó azt írta, sajnálja, hogy a titoktartási megállapodás ellenére, idő előtt, olyan információk kerültek nyilvánosságra, amelyeket cáfolnia kell, "nem először és nem egyszer teljesen fals és valótlan adatok jelentek meg a Nemzeti Színház igazgatójának részéről azon összegekről, amelyeket a baleset kapcsán állítólagosan kaptam, kaptunk."
Kényszerhelyzetbe kerültem, így el kell mondanom, hogy az egyértelműen maradandó fogyatékossággal (sajnos ennek megítéléséhez nem kell egy évet várni!) járó balesetem kapcsán milyen összegeket kaptam, és legfőképpen kitől. [...] Az adásban elhangzottakkal szemben, nem kaptam a biztosítótól kettőmillió-négyszázezer forintos ajánlatot, vagy azt nem juttatták el sem nekem, sem jogi képviselőimnek
- írta.
Azt is elárulta, Vidnyánszky nyilvános megszólalásaival párhuzamosan a Nemzeti Színház jogi munkatársai neki „külön felhívták a figyelmét” arra, titoktartás kötelezi, semmilyen a színház által küldött dokumentumról, javaslatról, ajánlatról és levélről nem beszélhet nyilvánosan. Horváth Lajos Ottó tételesen felsorolta, milyen juttatásokat kapott a baleset óta:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- kétszer hétszázezer forint „gyorssegélyt”;
- hétszázhatvanötezer forint támogatást a Kulturális és Innovációs Minisztériumtól, ami nem a munkáltatója;
- egymillió forint jogcím nélküli előleget a színház felelősségbiztosítójától - a Vidnyánszky által állított másfélmillió forinttal szemben;
- százharminchatezer forintot az intézmény csoportos biztosításából;
- hétszáznyolcvanezer forintot a Színházi Dolgozók Szakszervezetétől és az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől,
- és a felmondásáig összesen egymillió-kilencszázezer forint táppénzt, havi kétszázhetvenezer forintot, ami nem kártérítés.
A színész szerint a sérülésein túl az fájt neki a legjobban, hogy az igazgató a sajtóban a színészeket, különösen őt hibáztatta a balesetért - noha ennek a megítélése nem az ő, hanem az igazságszolgáltatás feladata.
Mint megírtuk, komoly üzengetés alakult ki a két színész és Vidnyánszky között a kártérítési ügyben: először a Nemzeti igazgatója beszélt arról, hogy a két balesetet szenvedett színész fejenként több mint ötmillió forintot kapott különböző jogcímeken a táppénzen felül. Ezt Szász Júlia később cáfolta, és tételesen felsorolta, mennyi pénzt is kapott, az összeg meg sem közelíti azt, amiről Vidnyánszky beszélt. Később Vidnyánszky visszautasította a vádakat, és kijelentette: Szász Júlia nem vette fel a másfél millió forintos kártérítési előleget.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


