Fontos, hogy a budapesti lomtalanítás során a nem a megjelölt időpontban történő lomkikészítés közterület-szennyezési szabálysértésnek minősül.
További öt évig maradhat a kedvezményes lakásáfa az építési engedéllyel rendelkező ingatlanokra - jelentette be Varga Mihály.
A pénzügyminiszter közölte, 2023 december 31-ig maradhat a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfa azon ingatlanok esetén, amelyek 2018 november 1-ig megkapták az építési engedélyt. A módosító törvényjavasatot a héten nyújtják be az Országgyűlésnek.
A szabályozást az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ), valamint további szakmai szervezetek javaslatára dolgozták ki. Az eredeti szabályozás szerint a 2019. december 31-i után értékesített lakóingatlanokra már nem alkalmzható a kedvezményes áfakulcs - ezt szélesítik most ki a 2018. november 1-ig kiadott építési engedéllyel rendelkező ingatlanokra.
-
Európa legnagyobb outdoor és katonai áruháza érkezik Magyarországra (x)
A MILITARY online áruház tovább erősíti európai jelenlétét, és elindította a MILITARY.EU/HU weboldal új, magyar vásárlók számára létrehozott online boltját.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








