A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2491,09 pontos, 1,74 százalékos csökkenéssel 140 857,32 ponton zárt szerdán.
Egyre jobban eladósodnak a tankerületek, a Magyar Államkincstár már 3 és fél milliárd forintot számolt össze márciusban. Van olyan tankerület, ahol megduplázódott egy hónap alatt a lejárt adósság mennyisége.
Egyetlen hónap alatt a fuplájára nőtt a tankerületek lejárt adósságállománya - írja a Népszava a Magyar Államkincstár adatai alapján. Míg februárban 1,6 milliárd forint volt ez az összeg, márciusban a kincstár már 3,5 milliárdos lejárt adóssággal számolt.
A legtöbb tartozása az egyik fővárosi központbank van: a Belső-Pesti Tankerületi központnak márciusban már 449 millió forint lejárt tartozása volt, míg egy hónappal korábban még "csak" 330 millió fölött jártak. De nem járt sokkal jobban a kaposvári tankerületi központ sem, ahol a kérdéses hónapban 155 millióról 334 millióra ugrott a lejárt tartozás mennyisége.







