A vállalkozás szlogenje - "Bízza ránk kriptóját! – Velünk csak jól járhat" - sokakat megtévesztett, akik hittek az évi akár 110 ezer százalékos hozam ígéretének.
Új csalási módszerre figyelmeztet az OTP: így ürítik most le a csalók a gyanútlan ügyfelek bankszámláit
Újabb telefonos csalási módszer jelent meg - hívta fel ügyfelei figyelmét az OTP. A csalók a bank vagy hivatalos szervezetek, hatóságok nevében hívják fel az ügyfeleket és arra próbálják rávenni, hogy pénzüket egy „biztonsági számlára” utalják át.
A csalók a hitelesség látszata érdekében banki munkatársak, kiberbiztonsági szakértők, rendőrök nevében mutatkoznak be. Több személy is „bekerül a hívásba” (vezető, technikai szakértő stb.), hogy növeljék a hitelességet. Az ilyen hívásokban azt állítják, hogy számlája veszélyben van, vagy hogy azonnal cselekednie kell, vagyis sürgetik, fenyegetik az ügyfeleket, hogy ne legyen idejük vagy lélekjelenlétük gondolkodni. Az ilyen csalók kitalált számlaszámokat és neveket használnak, ahová pénzt kellene utalni.
Az OTP Bank arra hívta fel a figyelmet a módszer kapcsán, hogy
- a bank soha nem kér az ügyfelektől utalást „biztonsági számlára”, hiszen nem létezik ilyen számla;
- továbbá soha nem mutatja be munkatársak igazolványát és nem kapcsolja át az ügyfelet más szervezetekhez vagy „szakértőkhöz”.
Mit tegyen, ha ilyen hívást kap?
Szakítsa meg a hívást és azonnal értesítse bankunkat a +36 (1) 366 6800 számon! - javasolja a bank és azt tanácsolják, figyelmeztessen másokat is. Hívja fel a családtagjai, idősebb rokonai figyelmét a veszélyre.
Sok magyar nem is tudja ezeket a fontos dolgokat: így fektetheted be a pénzed felelős módon 2025-ben
A következő évek kritikusak az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való fenntartható és inkluzív átállás szempontjából.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
-
Lakásbiztosítás: te mikor foglalkoztál vele utoljára?
Sokan nem tudják, hogy a lakásbiztosításuk pontosan milyen fedezetet is nyújt, vagy mi az ingatlanuk aktuális értéke.
-
Lakásbiztosítás: milyen kár ellen véded az otthonod?
A kutatásunkban arra keressük a választ, hogy az olvasóink pénzügyileg hogyan készülnek fel az ingatlanukat érintő káreseményre.