Augusztus második felében számottevően megnőtt az érdeklődés a befektetési alapok mint a kamatadó kikerülésének egyik lehetséges módja iránt. Mindeddig közel 115 milliárd forint áramlott a nyílt végű alapokba, ám ha a hónapban lezárult garantált alapok jegyzésének végeredményét is hozzávesszük, akkor már 170 milliárdnál járunk - írja a Világgazdaság.
Augusztus második felében számottevően megnőtt az érdeklődés a befektetési alapok mint a kamatadó kikerülésének egyik lehetséges módja iránt. Mindeddig közel 115 milliárd forint áramlott a nyílt végű alapokba, ám ha a hónapban lezárult garantált alapok jegyzésének végeredményét is hozzávesszük, akkor már 170 milliárdnál járunk.
A felfokozott érdeklődés különösen az elmúlt hetet jellemezte, hiszen augusztus 20-ig csak mintegy 50 milliárddal nőtt az alapok vagyona: most már az is tetten érhető, hogy mindegyik alaptípusba érkezik tőke, tény, hogy más és más mértékbenE héten mindenesetre további felfutással kell számolni, így nem kizárt a 200 milliárdos vagyonnövekmény elérése sem, ez már mintegy 10 százalékos ugrást jelentene a júliushoz képest.
Az eddigi tendenciák csak kismértékben változtak: a legnagyobb kiáramlás továbbra is a kötvényalapokat jellemzi. A pénzpiaci alapok eszközértéke összességében közel 65 milliárd forinttal nőtt - ez a likviditási alapok számlájára írható -, s a legnagyobb nyertesnek a K&H Pénzpiaci, illetve az OTP Pénzpiaci Alap tekinthető, az előbbibe 44, az utóbbiba több mint 10 milliárd érkezett.
Az augusztusi roham másik kedvelt célpontjai az ingatlanalapok voltak, összességében mintegy 75 milliárd forinttal nőtt a vagyonuk, de népszerűnek bizonyultak a portfóliós megoldások is. Közel 55 milliárd forint tőkebeáramlást könyvelhettek el a garantált alapok is.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


