24 °C Budapest
Álomfizuval kecsegtetnek ebben a szakmában: pár hónap tanulás után is könnyen el lehet helyezkedni?

Álomfizuval kecsegtetnek ebben a szakmában: pár hónap tanulás után is könnyen el lehet helyezkedni?

2022. augusztus 24. 17:02

Egy új kutatás többek között arra mutatott rá, hogy a 3 év IT munkatapasztalattal rendelkező karrierváltók átlagbére átlépi a bruttó 1 millió forintot. Két év szoftverfejlesztői munkatapasztalattal pedig jellemzően már medior pozícióban dolgoznak a bootcampet végzett szakemberek.

A Green Fox felmérése szerint a karrierváltók legnagyobb arányban gazdasági, illetve humán területen tanultak korábban, a válaszadók több mint 60 százaléka felsőfokú végzettséggel rendelkezik. Legtöbben a vendéglátás, az idegenforgalom, illetve az oktatás, kutatás szektorokat hagyják maguk mögött a programozásért.

A karrierváltás leggyakoribb okaként a kiégést említették a válaszadók. A bootcampet végzett hallgatók közel 40%-a érezte úgy, hogy korábbi munkája nem motiválja, munkakedve és teljesítménye csökkent, emiatt határozott úgy, hogy teljesen új területen próbálja ki magát. Ezenfelül a válaszadók több mint negyede azért váltott a programozásra, mert korábbi képzettségükkel vagy munkatapasztalatukkal nem találtak maguknak megfelelő állást.

Folyamatosan keressük azokat a lehetőségeket, amelyekkel támogathatjuk a munkaerőpiacot a digitális átállásban. Gyakorlatorientált módszertanunkat ennek megfelelően dolgoztuk ki, amelynek piacképességét alumni kutatásunk is megerősíti. A válaszadók több mint 93 százaléka sikeresen megtalálta a helyét IT területen. Ezek a hallgatók átlagosan 2 hónap alatt már el is helyezkedtek az új munkahelyükön, 85 százalékukat pedig két év után előléptették, így látható, hogy a vállalatok nagyra értékelik a tudásukat

– mondta el Fachs Anita, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetője.

JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 42 386 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 11,29%-ot) és a MagNet Bank (THM 11.68%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A szoftverfejlesztők számára a munkahelyválasztást az elérhető fizetés és juttatás mellett a munkakör és a feladatok nagyban befolyásolják, de meghatározó tényező még a szakmai kihívás, az innovatív projektekben való részvétel. A rugalmas lehetőségek közül a távmunka, home office lehetősége előkelő helyen van a mérlegelt szempontok között, ezzel szemben a részmunkaidő lehetősége kevéssé volt fontos a felmérésben résztvevők körében. Tízből kilenc programozó szívesen vállalna munkát nemzetközi környezetben, megtartva magyarországi lakóhelyét, míg a válaszadók 8 százaléka dolgozik külföldön.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
legacykft  |  2026.06.30 20:33
Az előző írásomban arról írtam, hogy a vezető nem egyszerűen döntéseket hoz, hanem jelentést ad anna...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 10. péntek
Amália
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. július 10. 08:16