2 milliós fizetésért vadásszák ezeket a magyar szakembereket: óriási belőlük a hiány
Az IT iparág hatalmas lendületet vett az elmúlt években, és az informatikai szakemberekre még mindig nagy a kereslet.
Az IT iparág hatalmas lendületet vett az elmúlt években, és az informatikai szakemberekre még mindig nagy a kereslet.
"Én csak azt tudom vállalkozóként, tehát az oktatás vevőjeként, hogy az oktatás nagyon fontos. Abba kellene fektetni az ország tőkéjét" - vélekedik az üzletember.
"A piaci tendenciákból azt látjuk, hogy nagyjából elérték a takaró szélét Magyarországon a cégek, és sok esetben a munkavállalók is, ki-ki a maga perspektívájából."
Holnap zárul az egyetemekre a jelentkezési határidő, azonban koránt sem mindegy, hogy milyen szakot választunk. Összeszedtük a legjobban keresőket és a legnagyobb pályaelhagyókat.
Itthon óriási a hiány fejlesztőkből, ami akár 100 milliós bevételkiesést is okozhat a cégeknek.
Egy új kutatás többek között arra mutatott rá, hogy a 3 év IT munkatapasztalattal rendelkező karrierváltók átlagbére átlépi a bruttó 1 millió forintot.
Egyre többen fontolgatják, hogy külföldi munkáltatónak dolgozzanak itthonról távmunkában vagy digitális nomádként.
Mindenki érzi a pénztárcáján az infláció nyomását, néhány területen viszont a drágulást meghaladó mértékben emelkedtek a fizetések.
A távmunka ma már sokaknál vált a munkavégzés mindennapi formájává, ez különösen igaz az IT-szektorban.
Az IT menedzsment dolgozói bruttó 450 ezer - 1,9 millió, a szoftverfejlesztők 600 ezer - 2 millió, az adatbázis-adminisztrátorok pedig 600 ezer - 1,6 millió forintot kereshetnek.
A Diplomás pályakövetési rendszer szerint az ezzel a végzettséggel rendelkezők bruttó jövedelme a legmagasabb hazánkban,
Gondok lehetnek az utánpótlással a magyar informatikai szektorban egy kutatás szerint.
Azt ne ültessük el senkinek a fejében, hogy egy nyolchetes képzés után ennyit tud majd keresni.
Továbbra is kiemelkedő fizetésekkel lehet kalkulálni az IT munkakörökben. A kezdők szinte mindenhol megkeresik a 450-500 ezer forintot.
Alapjaiban forgatta fel a programozók toborzását a koronavírus világjárvány, de a brutális szakemberhiány marad. A szektor pedig semmiképpen sem vesztese a pandémiának.
Brutálisak a munkaerő árai közti különbségek az EU-n belül, és a tagországok közti szakadék látszólag évről-évre csak mélyül. Hazánkban és a keleti országokban a munkáltatónak töredékébe kerül a dolgozók egy munkaórája, az átváltva 10 366 forintos EU-s átlaghoz képest. Továbbra is Bulgária a sereghajtó, ahol egy átlagos munkaóra csupán 2 364 forintnak megfelelő euróval rövidíti meg a munkáltatókat. A magyarok pedig a korábbi évhez képest rontva, már a harmadik legolcsóbb munkaerőnek számítanak, a mindössze 3 600 forintnak megfelelő átlagos munkaóra költséggel.
Ezt sokan meg fogják érezni.
"Ez már az elejétől benne volt a családunkban, hogy tanulni, kell, és akkor lehet belőlem bármi" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjúban Schwéger Zsófia, festő. Az immáron Londonban élő művésszel Budapesten beszélgettünk eddigi pályája alakulásáról, a művészetben kialakuló brutális versenyhelyzetekről, illetve arról is, Magyarországon mekkora közönség tud megfizetni egy több millió forintos festményt. A magyar festő ráadásul azon kevesek közé tartozik, akinek hamarabb volt New York-i galéria-képviselete, mint magyar.
A hatóságok sokszor jobban ismerik a cégek adóügyeit, mint ők maguk.
Hitted volna? 2021 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 411 000 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 273 300 forint volt, mindkettő 9,5%-kal magasabb, mint egy évvel korábban.