A környező országokban, de a nyugat-európai országokban is egyre emelkedik az előírt legalacsonyabb fizetés összege. Szlovákiában a rendszerváltás óta nem volt magasabb a minimálbér, mint hazánkban, de ez jövőre akár meg is fordulhat - írja a Világgazdaság.
Romániában októbertől 8 százalékkal emelkedik a minimálbér összege, ez a tendencia azonban januárban ismét folytatódik, a legkisebb fizethető összeg 600 lej (40 400 forint) lesz.
Szlovákiában 10 százalékos növelésről döntött a kormány, így havi 8 900 korona (71 100 forint) alatt senki nem vihetne haza. Ha a parlament megszavazza a döntést, a rendszerváltás óta először a szlovákoknál magasabb lesz a minimálbér összege. (Itthon idén 69 ezer forint a szakképzetlen munkások legalacsonyabb bére.)
Az EU-ban általában évente emelik a minimálbér összegét, sőt, egyes országokban (például Belgium, Franciaország) annyiszor, ahányszor a létfenntartás költségei ezt igénylik.
Az 20 tagállamból, ahol ismert a minimálbér intézménye, 17-ben már emeltek az idén, így a nyugati zónában sehol nem lehet 8,3 eurónál (1 980 forint) kevesebbet fizetni óránként, a déli tagállamok közül Portugáliában 2,55 (608 forint), Görögországban 3,8 euró (906 forint) a legalacsonyabb órabér, míg a frissen csatlakozottak közül Bulgáriában 0,65 (155 forint), Csehországban 1,97 euro (465 forint).
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


