Az olasz felsőház a tegnapi szavazáson 217 igen és 16 nem mellett elfogadta az Európai Unió új alkotmányát, ezzel négyre emelkedett azon tagállamok száma a 25-ből, amelyek hivatalosan is támogatják a dokumentum életbe lépését. Mint ismeretes, Magyarország, Litvánia és Szlovénia már korábban zöld utat adott az alkotmánynak, míg Spanyolország még februárban népszavazáson fogadta el azt, de a spanyol parlamentnek még szentesítenie kell azt. Több EU-tagállamban egyelőre meglehetősen bizonytalan a szavazás kimenetele, jelentős megosztottság mutatkozik például Franciaországban a kérdést illetően.
A következő parlamenti szavazás Németországban lesz az alsóházban (Bundestag), május 12-én. Ezt követően Franciaországban kerül a kérdés az állampolgárok elé (népszavazás). A legutóbbi közvéleménykutatások arra utalnak, hogy reális a veszélye az alkotmány elutasításának. A francia nép egy része erőteljes rosszallását fejezi ki a törökök későbbi EU-csatlakozásával kapcsolatban, és sokan a népszavazást a kormány teljesítményéről való véleményalkotásra is fel kívánják használni.
A franciák esetleges elutasító álláspontja egyrészt káoszt okozhatna az egész EU-ban a kérdést illetően, másrészt az azt követő népszavazások, illetve parlamenti szavazásokra is negatív hatással járna - jegyzi meg az euobserver.com. Hollandia mindössze három nappal a franciák után tart népszavazást a kérdésben, és a holand kormány már a vészforgatókönyvön töri a fejét arra az esetre, ha franciák többsége valóban az EU-alkotmány ellen szavaz. A szeptemberi dán, illetve a jövő évi brit népszavazás is azt mutatja, hogy egyelőre nehezen lesz meg az "igen"-ek többsége.
Ahhoz, hogy az EU tavaly október 29-én, Rómában elfogadott alkotmánya hatályba lépjen, előtte valamennyi tagállamnak el kell azt fogadnia. Amennyiben egy tagállam elutasítja azt, úgy a politika feladata a súlyos viszály elrendezése. A kimenetel attól is függ, hogy ki mondja a "nem"-et (mekkora befolyása van, beletartozik-e az EU alapítói közé, és általában mennyire EU-ellenes az ország, vagy menyire támogatja az unió alapeszményeit).
Hatalmas siker a birsalmafa-örökbefogadó program, az a cél pedig, hogy közösséget építsenek, egyre inkább beérni látszik.
Sokakat vonz az, hogy a saját főnöke legyen, ráadásul többen éreztük már úgy, hogy olyan ötlettel rukkoltunk elő, ami tényleg felpörgetné a piacot.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
-
Jó, ha tudjuk: ezek az árulkodó jelek, ha csalók akarják megszerezni a pénzünket
Az OTP szakértője szerint a legprofibb próbálkozást is felismerhetjük néhány apróságról.
- Egy új észak–déli gázvezeték enyhíthet Európa gázéhségén
- Hivatali visszaéléssel gyanúsítják a Pécsi Közterület-felügyelet vezetőjét
- Különös halált halt egy Putyint bíráló orosz üzletember Washingtonban
- A Hegyvidékre költözött a Family Guy – képek
- Kiadatási letartóztatásba került az FBI által keresett injekciós zsaroló
- Motorosok ütköztek, mindketten meghaltak
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


