Az európai alapkezelők véleménye szerint az elmúlt évek erőteljes növekedése ellenére még mindig jelentős potenciállal kecsegtetnek a kelet- és közép-európai tőzsdék - tudósít a Financial Times cikke.
A nyolc új tagország esetében az Európai Unióhoz való csatlakozás az árfolyamok további növekedését alapozhatja meg a következő időszakban, amelyből a kisebb szlovák, szlovén és balti piacokkal szemben a cseh, a lengyel és a magyar tőzsde profitálhat a legtöbbet.
Az RTS elmúlt három évben tapasztalt 250%-os emelkedése ellenére még mindig Oroszországban van a legtöbb alulértékelt vállalat, de a közeljövőben a gazdasági helyzet normalizálódásával párhuzamosan az érdeklődés középpontjába kerülhetnek egyes ukrán és a román társaságok is.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- Régen minden jobb volt, itt a nagy beismerés a Túró Rudikról
- Váratlanul Kijevbe látogatott a brit külügyminiszter - videó
- Újabb pedagógus tüntetés volt Budapesten
- Rafael Grossi: Irán folytatja atomfegyver-programját
- Hiába a szívhangrendelet, nőtt az abortuszok száma Magyarországon
- Titkos orosz fegyverraktárra bukkantak az ukránok
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


