Az eddig mért legmagasabb külkereskedelmi forgalmat mérték márciusban Csehországban. Az export euróban 13.8%-kal, az import 15.9%-kal volt magasabb mint egy évvel korábban. A havi deficit 1995 márciusa óta a második legalacsonyabb értéket "érte" el.
Viszonylag kedvezőtlenül alakult a feldolgozott termékek egyenlege (az itt realizált többlet valamelyest mérséklődött a gépeknél és szállítóeszközöknél valamint a vegyipari termékeknél alacsonyabb aktívuma miatt). A nyersanyagoknál és energiahordozóknál javult az egyenleg.
A legjelentősebb külkereskedelmi aktívum továbbra is Németországgal szemben áll fenn, melyet Szlovákia és Ausztria követ.
Ha 12 hónap együttes adatait nézzük, az export 10.7%-kal, az import 10.2%-kal növekedett. Kedvező folyamatok elsősorban a félkész termékeknél mutatkoztak. Ezzel szemben a vegyipari termékeknél és a gép- ill. szállítóeszköz kereskedelemben a többlet valamelyest csökkent a korábbi 12 hónaphoz képest. Az utóbbi árucsoportokban az export- és importnövekedési indexek is 10% körül mozognak.
Összességében tehát Csehországban is igen élénk export illetve importnövekedésről beszélhetünk kétszámjegyű bővülés mellett. A legnagyobb külkereskedelmi partner hazánkhoz hasonlóan Németország, mely az exportértékesítés fő célja is. Az adatok alapján az exportnövekedés dinamikája az importénál valamivel magasabb.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


