Bokros Lajos, a Világbank igazgatója szerint jövőnk és gyermekeink jövője függ a versenyképességtől; gazdaságunkat a termelékenység, az export és a beruházási kedv növelésével lehet visszavezetni a kiegyensúlyozott fenntartható fejlődési pályára. A volt pénzügyminiszter egy zalaegerszegi fórumon fejtette ki nézeteit, és a napokban megjelent könyve mondanivalóját (a verseny és a szolidaritás összeegyeztethető) is beillesztette előadásába.
Bokros Lajos véleménye szerint az elmúlt 3 évi megtorpanást követően hazánk próbált ugyan újabb reformlépéseket tenni, de leendő uniós szomszédaink ezeket hamarabb tették meg. Ha az ország fel akar zárkózni az európai fejlődéshez, akkor legalább 5-6 százalékos gazdasági növekedési ütemet kell(ene) elérnünk.
Előadásában Bokros kifejtette, hogy miután zsákutcába vezetett a belső fogyasztás három-négy évvel ezelőtti felfokozása, csak a termelékenység, az export és a beruházási kedv erősítése, a költségvetési és fizetési egyensúly visszaállítása teremthet versenyképességet, amely kulcstényezője annak, hogy hogyan alakul saját és gyermekeink jövője a kibővülő Európai Unióban.
A volt pénzügyminiszter véleménye szerint a verseny és a szolidaritás nem ellentmondó, hanem szorosan összefüggő fogalmak lévén, hogy "a verseny alakítja ki a szolidaritás érvényesülését biztosító kereteket, feltételeket." Majd hangsúlyozta, hogy ki lehet törni a nehéz gazdasági helyzetből, de ez csak a fenntartható fejlődési pályára történő visszaállással, az össz-adóterhelés és a költségvetési újraelosztás arányainak, terjedelmének beszabályozásával lesz lehetséges. Ez utóbbi, versenyképességet is szolgáló tényezőkön "csak az államháztartási reform mielőbbi elindításával tudunk változtatni" - hangsúlyozta. Ugyanakkor hozzátette, hogy a közigazgatás, az egészségügy és az oktatás reformjának "össze kell találkoznia."
A kulcsproblémák között említette a túl drága államot, amelyben nemcsak a leépítés alatt álló központi szervek és intézmények, hanem az önkormányzatok rendszere is túldimenzionált. Távlatos megoldásként a nagyobb igazgatási egységek felé történő elmozdulást, és a kistérségek megerősítését nevezte.
Hatalmas siker a birsalmafa-örökbefogadó program, az a cél pedig, hogy közösséget építsenek, egyre inkább beérni látszik.
Sokakat vonz az, hogy a saját főnöke legyen, ráadásul többen éreztük már úgy, hogy olyan ötlettel rukkoltunk elő, ami tényleg felpörgetné a piacot.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
-
Jó, ha tudjuk: ezek az árulkodó jelek, ha csalók akarják megszerezni a pénzünket
Az OTP szakértője szerint a legprofibb próbálkozást is felismerhetjük néhány apróságról.
- Drogtesztre kötelezték a miniszterelnököt a bulizós videó miatt Finnországban
- Videó bizonyítja: orosz katonai járművek álltak a zaporizzsjai erőműben
- Lövöldözés miatt lezártak egy bevásárlóközpontot Svédországban
- Öngól: veszélyes terméket küldtek ajándékba a Nébihnek, ráadásul hamisgyanús is
- Mit művel az átigazolási piacon a Nottingham Forest?
- Vasárnap lesz a Budaörsi Airshow
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


