Tavaly már 23 benzinkutat megvásárolt a Shelltől a MOL Romániában. A Shell a teljes kivonulás mellett döntött, így megmaradt 58 töltőállomását is értékesíti. Román lapértesülések szerint a MOL is az érdeklődök között szerepel. A Shell 70 m USD-t vár nem hivatalos információk szerint a tranzakcióból - írja a Napi.
A Shell azért döntött a kivonulás mellett mert nem tudja a Petrom dominancia mellett elérni a gazdaságos hálózati méretet. Ezzel szemben a MOL stratégiai fontosságúnak tartja a piacot, s az ország nyugati részére vonatkozóan a saját finomítóból történő ellátás más hatékonyságot biztosít, mint a Shell számára elérhető volt. Mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a MOL ne küzdene a nem teljesen piackonform Petrom árképzés negatív hatásai ellen.
A MOL egyébként saját kutak építésével folyamatosan bővíti hálózatát, s így a tervek szerint a Shell tranzakció meghiúsulása esetén is 80 fölé emelkedik év végére a töltőállomások száma.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- Titkos orosz fegyverraktárra bukkantak az ukránok
- Többenetes videó egy indai híd összomlásáról
- Szentpétervárról erősítene az FTC
- Félelmetes drónhadsereget építenek az ukránok
- Novák Katalin: Magyarország legfontosabb problémája, hogyan tud erős szuverén országként megmaradni
- Márton Gréta: ez az ezüstérem már most szépen csillog
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


