Tavaly már 23 benzinkutat megvásárolt a Shelltől a MOL Romániában. A Shell a teljes kivonulás mellett döntött, így megmaradt 58 töltőállomását is értékesíti. Román lapértesülések szerint a MOL is az érdeklődök között szerepel. A Shell 70 m USD-t vár nem hivatalos információk szerint a tranzakcióból - írja a Napi.
A Shell azért döntött a kivonulás mellett mert nem tudja a Petrom dominancia mellett elérni a gazdaságos hálózati méretet. Ezzel szemben a MOL stratégiai fontosságúnak tartja a piacot, s az ország nyugati részére vonatkozóan a saját finomítóból történő ellátás más hatékonyságot biztosít, mint a Shell számára elérhető volt. Mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a MOL ne küzdene a nem teljesen piackonform Petrom árképzés negatív hatásai ellen.
A MOL egyébként saját kutak építésével folyamatosan bővíti hálózatát, s így a tervek szerint a Shell tranzakció meghiúsulása esetén is 80 fölé emelkedik év végére a töltőállomások száma.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Magyarország is kap a menekültellátásért járó támogatásból
- Támogatták az Orbán kormány eddig meghallgatott miniszterjelöltjeit az Országgyűlés bizottságai - a nap hírei
- Nagy István hatékonyabban védené a termőföldeket
- Semjén Zsolt: folytatódnak a nemzetpolitikai programok
- Bezárják egy német város összes macskáját
- Már a szabadulása másnapján eljárt a keze, és gyilkossággal fenyegetőzött
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


