Az eurózóna gazdasági fellendítse szempontjából kívánatos lenne, ha a kamatlábak alacsonyabbak lennének - fejtette ki Donald Johnson, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet vezetője - írja az MTI ECO. Az OECD ezért javasolni fogja a kamatmérséklést - tette hozzá az elnök.
Donald Johnson ma a CNBC Europe televíziónak adott interjújában az erős euróról szólva kifejtette, hogy azt nem tekinti feltétlenül kedvezőtlennek. Az erős közös európai valuta kikényszeríthet olyan gazdaságszerkezeti változásokat, amelyeket amúgy is meg kellene tenni, az erős valutának tehát néha nagyon kedvező hatása van - hangsúlyozta az OECD vezetője.
Amint a grafikonról is látható, a közös európai fizetőeszköz a tavalyi év második felétől kezdve dinamikus erősödésbe kezdett a dollárral szemben, és mintegy 20%-os erősödést követően megközelítette az 1.30-EUR/USD árfolyamszintet. Az európai politikai és gazdasági vezetők ekkor különösen erősen, de azóta is szinte folyamatosan az EKB kamatcsökkentése mellett voltak/vannak az euró-zóna gyengélkedő gazdasági növekedésének megsegítése okán. (Tavaly az év egészében 0.43%-al, az utolsó negyedévben 0.6%-al nőtt az euró-zóna gazdasága). A frankfurti székhelyű Európai Központi Bank azonban nem engedett a nyomásnak, főként a céljául kitűzött 2.0%-os inflációs ráta teljesülésének veszélyben forgása miatt.
A múlt héten közzétett adatok szerint a februári 1.6%-ról 1.7%-ra emelkedett az infláció az euró-zónában márciusban. Egy évvel korábban a ráta még 2.4%-on állt.
Összességében elmondható, hogy a nagy gazdasági övezetekben jelentősebb inflációs nyomás egyelőre nem tapasztalható. Az energiaárak illetve a nyersanyagárak az elmúlt időszakban jelentősen emelkedtek, ugyanakkor a végfelhasználói szinten ez egyelőre kevéssé érződik. A legutóbbi amerikai inflációs adatok ugyanakkor utaltak rá, hogy az átgyűrűzés a magasabb feldolgozottsági szintekre idővel megindulhat.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 127 668 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,12% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,37%; az MKB Banknál 9,39%, a Takarékbanknál pedig 9,53%; míg az Erste Banknál 10,06%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni az OTP Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az EKB kamatcsökkentése mellett érvelők elsősorban két indokot hangoztatnak. Az alacsonyabb kamatszint az alacsonyabb forrásköltségeken keresztül élénkíti a gazdaságot. A kamatcsökkentés ugyanakkor az euró gyengülését is okozhatja, mely a kivitel szempontjából kedvező számos európai vállalat számára.

Angliába menekülnél a magyar valóság elől? Pedig ott sem sokkal jobb az élet: ilyen a londoni nyomor
Legkevesebb 170 ezer magyar honfitársunk él jelenleg is Angliában és Walesben, sokan közülük a vendéglátásban dolgoznak.
A Brancs a hazai piacon egyedi koncepciójával és célközönségével gyakorlatilag indulása óta aktív résztvevője a startup világnak.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
-
Menedzserek a társadalomért - Fókuszban a Jövő! konferencia (x)
MENEDZSERSZÖVETSÉG - HATÉKONY VÁLLALATVEZETÉS a sikeres jövőért!
- Folytatódik a túszejtős soroksári dráma – videó
- Szijjártó Péter: a kormány folytatja az ukrajnai menekültek és az üldözött keresztények támogatását
- Vérdíjat tűztek ki a Duna-parti facsonkítóra
- Új vezetéken kaphat földgázt Európa
- Ismét szöges kolbászt szórtak szét, veszélyben a kutyák
- Franciaország: nem csitul a nyugdíjreform miatt kitört botrány
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


