A januári 0.6%-os termelői árnövekedés után 0.1%-os áremelkedést jelzett a termelői árindex februárban az USA-ban. Az árak az előző év azonos időszakához képest 2.1%-kal magasabbak. Ez 2002 decembere óta a legalacsonyabb érték.
A fenti index a legnagyobb feldolgozottsági fokú termékekre vonaztkozik. A középkategóriában az árnövekedés 0.9% volt, a nyersanyagoknál 2.5%. A vas és acél ára egy hónap alatt 21%-kal emelkedett.
Az adatok azt mutatják, hogy a termelési csatorna elején történő árnövekedés egyelőre nem gyűrűzik érdemben tovább a feldolgozottsági fok növekedésével. Emiatt az inflációs nyomás sem emelkedik a fogyasztói szinten. Az árnövekedés továbbgyűrűzését leginkább az erős versenyhelyzet gátolja, ugyanakkor idővel mégis arra számíthatunk, hogy a magasabb szinteken is megjelenik az erősebb áremelési kényszer.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Orbán Viktor: Magyarország és Szerbia számíthat egymásra - a nap hírei
- Átadták Az év múzeuma idei díjait
- Óriási csatában kaptak ki Hangáék az Euroliga döntőjében
- Otthon tartotta a két pontot az FTC - tabella
- Volodimir Zelenszkij: eltörtük az orosz hadsereg gerincét
- 27 darab négyes volt az ötösön - nyerőszámok, nyeremények
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


