Két év alatt csaknem megduplázódott az OTP árfolyama. A papír lassan a 4,000 forintot ostromolja. Mi áll az OTP felértékelődése mögött? Magyarország EU csatlakozásának, a régió felértékelődésének vagy az OTP fundamentális teljesítményének van nagyobb szerepe a bankpapír szárnyalásában? Az következőkben erre kívánunk rávilágítani.
Az alábbi grafikon az OTP árfolyamának alakulását és a portfolio.hu EPS konszenzusa alapján kalkulált 12 hónapos előremutató egy részvényre jutó eredménnyel számolt előretekintő P/E-t mutatja meg.
A grafikonból kiderül, hogy az OTP árfolyamának emelkedése kizárólag a bank valós fundamentális teljesítményének köszönhető. A P/E mutató az elmúlt két évben nemhogy nőtt volna, de még csökkent is. A piac nem a régió felértékelődését, Magyarország markohelyzetét, a küszöbön álló EU csatlakozást fizette meg, hanem a bank valós, jól látható teljesítményét. P/E alapon az OTP nem drágább egy befektető számára, mint az volt 2002 elején, valahol 2,000 forint környékén.
A kritikai megjegyzések elkerülése végett két megjegyzést szeretnénk tenni:
1)A felértékelődés hiánya P/E alapon mutatkozik meg, mivel az EPS gyors növekedése erre a mutatóra hat leginkább. P/BV alapon volt felértékelődés, de döntően ez sem a régió felértékelődésének, hanem az eredménytermelő képesség növekedésének volt betudható (A P/BV mutató semmit sem mond az eredményességről)
2) A csökkenő 2002 elejéhez képest csökkenő P/E mutató indokolt, hiszen a növekedési potenciál sokak szerint már jóval visszafogottabb, mint akkor. De ennek ellenére a felértékelődés döntő részben csak magának az OTP-nek köszönhető. A rally-ban az EU-ról még egy szó sem esett.

Leesik az állad: ennyi havi fizetést kap Hernádi Zsolt, Világi Oszkár és a többi nagyvállalati főnök
A tőzsde prémium kategóriájába tartozó vállalatok vezetői közül Molnár József, a Mol vezérigazgatója keres a legtöbbet.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
-
Videó: Budapesten rendezték a klímaszerelők világbajnokságát
Elméleti teszt, hibaelhárítási és forrasztási feladat várta a szerviztechnikusokat.
-
A férfiak jobban állnak anyagilag és határozottabbak is a pénzügyekben
A nők nagyobb eséllyel élték fel megtakarításaikat az elmúlt években.
-
Így lesz klímaberendezés a kerti kútból – startupokat díjazott az MVM
A hetedik alkalommal megrendezett MVM Edison startup versenyen az egyediség és a nemzetközi ambíciók is számítottak.
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


