A múlt év elejéig negyedévről negyedévre kellemes meglepetéssel előrukkoló Globus árfolyama immár hónapok óta nem tud számottevő emelkedést mutatni, a februári gyorsjelentés óta a részvények kurzusa lassan közelít az 1,000 Ft-os szint felé. Megfontolandó vételi lehetőség áll a befektetők előtt vagy inkább alternatív célpontok felé érdemes orientálódni? Méretnagysága és tevékenységi környezete alapján a Globus sikerének titka egyre inkább az állandó terjeszkedés révén megvalósítható, dinamikusan bővülő árbevételben rejlik. Termelés tekintetében mindössze minimális gyarapodást, értékesítési oldalon azonban közel 18%-os bővülést tartalmaztak a vállalatcsoport tavalyi tervei, mégis az elmúlt időszak gyorsjelentései az árbevétel növekedési ütemének lassulásáról, valamint folyamatosan gyarapodó késztermék- és árukészlet állományról árulkodtak... Az elmúlt negyedévek a racionalizálás jegyében teltek a társaság életében: a csoport tagjainak konszolidálása, a megváltozott marketingszemlélet, a közvetlen és közvetett költségek közötti átrendeződést eredményező gyorsfagyasztott termékek irányába történő elmozdulás, az új integrált vállalatirányítási rendszer bevezetése mind-mind a hosszabb távú stratégiának megfeleltethető optimalizáció jegyében zajlanak, amely a beszerzési, termelési, logisztikai és személyi jellegű költségek leszorítását egyaránt érinti.
"Az elmúlt két-három gyorsjelentés tükrében inkább kivárás valószínűsíthető a vételi oldalon: a stratégia megvalósításának irányába tett lépések ugyan biztatóak, a sztori folytatódásához azonban újabb akvizíciókra, a likviditás javulására van szükség..." - írtuk a február közepén publikált gyorsjelentést követő elemzésünkben.
Történtek-e biztató fejlemények az elmúlt időszakban? - a portfolio.hu elsődlegesen erre a kérdésre kereste választ a Globus elnökével, Temesfői Istvánnal folytatott beszélgetés során.
portfolio.hu: Milyen megfontolások álltak az értékesítés visszafogásán alapuló készletgazdálkodási stratégia mögött?
Temesfői István: Hozzávetőlegesen exportárbevételünk 40%-a dollárban, 60%-a euróban folyik be. Elsődlegesen a dolláralapú exportpiacokon tapasztalható kedvezőtlen keresztárfolyam alakulás és az alapanyagok alacsony nyári felvásárlási árai okoztak tudatos változtatást készletgazdálkodási stratégiánkban: a menedzsment az értékesítés földrajzi és időrendi átcsoportosítását tartotta megfelelőnek.
Értékesítésünk növekedését partneri szerződések, kereskedelmi pályázatok, az uniós támogatási rendszer kihasználása és újabb akvizíciók egyaránt segíthetik.
A szorongás nem alaptalan, hiszen Magyarország évek óta rosszul szerepel a rákkal kapcsolatos halálozási listákon.
Akár esküvő, akár születésnap, a magyarok imádnak ajándékozni. Ajándékot pedig egyre többen online vásárolnának.
Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
-
Videó: ennyivel olcsóbb, ha nem a balatoni büfében vásárolsz, hanem a boltban
Megnéztük, milyen árak vannak a parton, és mennyibe kerül egy hamburger, ha magunk készítjük.
-
Hogy lehet bankszámlát nyitni egy szelfivel? Mutatjuk
A Gránit Bank szolgáltatását már több ezer ügyfél vette igénybe.
-
Ez a KKV-k nagy lehetősége: íme 3 érv, hogy kipróbáld a közösségi finanszírozást (x)
Ha érdekel a közösségi finanszírozás, akkor nagy valószínűség szerint ennek fő oka a tőke nem tradícionális módon történő előteremtésének lehetősége.
- Gigantikus sínszörny nyitott kerülőutat a határnál – fotók
- Vízhiány: helyzetjelentés Solymárról
- ENSZ-egyezményt is érint a kannabisz német legalizálása
- A németek fele visszaléptetné válogatottjukat a futball-vb-től
- Fontos FINA-tisztséget nyert el Molnár Tamás és Kemény Dénes
- Manfred Weber: elegem van abból, hogy Orbán Viktortól függünk
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


