"Nem biztos, hogy le kellene venni a napirendről azt a korábbi elképzelést, miszerint a Hajdú-Béttel egy nagy céget hoznának létre, ami az Európai Unió első húsz legnagyobb baromfis vállalkozásává válhat így" - mondta Szanyi Tibor, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium politikai államtitkára a Bábolna jövőjével kapcsolatban a Magyar Hírlap mai számában.
A napilap az írást annak apropójából jelentette meg, hogy a tervek szerint a kormány mai informális ülésén elemzi majd a magyar agrárium helyzetét és várhatóan megvitatja az állami gazdaságok tervezett privatizációját is.
A Bábolnával kapcsolatban tavaly ősszel olyan hírek láttak napvilágot, mely szerint a Bábolna egyesülhetne a Hajdú-Béttel, s ez esetben a közös cég többsége továbbra is állami tulajdonban maradhatna. Szanyi szerint ez még úgy is lehetséges, hogy jelenleg a Hajdú-Bét ellen felszámolási eljárás folyik.
A napilapban egyben Szanyi cáfolta azt, hogy a Bábolna még az esetleges privatizációja előtt egy újabb 3 mrd Ft-os állami segély csomagot kapna.
A Tokaj Kereskedőház és a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok privatizációjával kapcsolatban Szanyi véleménye az, hogy a nemzeti értékeket képviselő részeket le kell választani, mert az közkincs, s azt nem lehet eladni - a maradékot értelemszerűen lehet privatizálni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.


