Oblath Gábor, az MNB Monetáris Tanácsának tagja a stabilitás kultúrájának megteremtésének szükségességét hangsúlyozta az euró bevezetésével kapcsolatban. A stabilitás részben nominális paraméterekre vonatkozik, ezen belül is az egyik legegyértelműbb az árfolyam nominális rögzítése.
Magyarország számára egyfajta szükségszerűség az euró-zónához való csatlakozás. Minél tovább maradunk ki, a kockázatok annál nagyobbak lehetnek, stabilitásra kell törekedni. Oblath szerint a rugalmas árfolyamrendszer sokszor az instabilitás forrása, nem a sokkok kezelésére alkalmas eszköz.
A stabilitásnak több feltétele is van, melynek részei az államháztartási gazdálkodás konszolidációja, a munkavállalók nem követelnek több bért mint a termelékenység növekedése, a munkáltatók pedig nem adnak többet mint amit a termelékenység megenged.
Oblath szerint a munkavállalói jövedelem hazánkban az Európai Unió átlagának kb. 30%-a mely a reálértékét tekintve (vásárlóerő-paritás) 60%. Tévedés az a feltételezés, hogy az uniós csatlakozás valamiféle bérrobbanást okozhat majd, ugyanis a bérszint a fejlettséggel összhangban van.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Kiderült, hányan kapnak kétmillió forint feletti nyugdíjat
- Magyarország is kap a menekültellátásért járó támogatásból
- Támogatták az Orbán kormány eddig meghallgatott miniszterjelöltjeit az Országgyűlés bizottságai - a nap hírei
- Nagy István hatékonyabban védené a termőföldeket
- Semjén Zsolt: folytatódnak a nemzetpolitikai programok
- Bezárják egy német város összes macskáját
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


