2025 eddig eltelt részében a magyarországi üzleti szektor több ágazatában is csaknem folyamatosan és érezhetően gyengültek az áremelési szándékok.

Óriási bejelentést tett a Nemzetgazdasági Minisztérium: brutális vágás jön a Széchenyi Kártya kamatán
A Bankszövetség és a KAVOSZ Zrt. vállalásának köszönhetően a Széchenyi Kártya Program hiteleit még kedvezményesebb kondíciókkal vehetik igénybe a hazai kis- és középvállalkozások. A vállalati hitelezés beindítása kulcsfontosságú, ezért a folyamat gyorsítása érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium a kondíciós listák módosítását soron kívül jóváhagyta, ennek eredményeként március 1-je helyett már a mai naptól fél százalékponttal csökkentett kamatozással érhetők el a Széchenyi Kártya hitelek. A beruházási hitel jellegű kölcsönök kamata 3,5-ről 3 százalékra csökken, míg a Széchenyi Kártya folyószámlahitel, likviditási hitel és turisztikai hitel kamata azonos mértékű kamatcsökkentés után évi 4,5 százalékos kamat mellett válik elérhetővé - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Szabados Richárd, a kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár emlékeztetett: a 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterv részeként megvalósuló Demján Sándor Program keretében a beruházási típusú Széchenyi Kártya termékek kamatszintjét a Kormány már 2024 novemberében 5-ről 3,5 százalékra csökkentette. Az intézkedés bevezetésétől 2025. január végéig igényelt 4011 beruházási hitel darabszáma 50 százalékkal, az igényelt 119 milliárd forintnyi hitelösszeg pedig 43 százalékkal múlta felül a 2024. augusztus-októberi adatokat, míg a megelőző év azonos időszakához viszonyítva a darabszámban 24, az igényelt hitelösszegben pedig 9 százalékot meghaladó növekedés figyelhető meg.
Az újabb kamatcsökkentéssel a hazai kkv-k a beruházáshoz és működéshez szükséges likviditási és forgóeszközhitel-igényüket is kedvezőbb finanszírozás mellett tudják biztosítani. A kamatcsökkentésnek köszönhetően egy átlagos, 100 millió forintos, 10 éves futamidejű beruházási hitel esetében a kölcsön törlesztési terhe 15 százalékkal csökkenhet. A Demján Sándor Program indulását megelőző 5 százalékos kamatozású hitelhez képest pedig közel 40 százalékkal csökken a Széchenyi Kártya beruházási hiteleit igénylő vállalkozások finanszírozási terhe.
A Széchenyi Kártya beruházási hitelek esetében további kedvezményt jelent, hogy az új igénylőknek a Nemzetgazdasági Minisztérium tulajdonosi joggyakorlása alatt álló Garantiqa Hitelgarancia Zrt. elengedi az első éves kezességvállalás díját.
Az államtitkár hozzátette: a likviditási hitelek kamatcsökkentése segíthet abban, hogy a vállalkozások fel tudjanak készülni a fogyasztói bizalom erősödésével járó keresletbővülésre, azaz ne legyen készletezési vagy cash-flow akadálya a fellendülő forgalom kiszolgálásának.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A Széchenyi Kártya Program 2002-es indulása óta már több mint félmillió hitelszerződés került megkötésre, az ügyfeleknek kihelyezett összeg pedig meghaladta a 8.500 milliárd forintot. A Covid19-járvány, a szomszédunkban zajló háború és az ennek nyomán fellépő energiaválság, valamint magas infláció idején a Széchenyi Kártya Program elemei tartották fenn a kkv-k számára a túlélést biztosító forint alapú finanszírozást. A hazai bankok 2020 júniusától 2024 decemberéig 218 ezer hitelkérelmet fogadtak be 8.247 milliárd forint értékben, amelyből közel 171 ezer szerződéskötés történt, így 5.887 milliárd forint állami kamattámogatás mellett elérhető kedvezményes forrás segítette a magyar vállalkozások működését.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


