A mostani forró nyáron sokakat érdekelhet, hogyan lehet a klíma- és légkondicionáló eszközökkel pénzt spórolni a mindennapi használat során.

A Duna elterelését követő magyar-szlovák jogviszály, a hágai per 28 éve lezáratlan. A kormánynak 2010 óta álláspontja, hogy Szlovákia jogtalanul használja a hazánkat megillető vízvagyont, ezért a jelenleginél jóval több vizet köteles juttatni a szigetközi Duna-szakaszba. Czepek Gábor kormánybiztos szerint viszont megoldást jelent, ha Szlovákia árammal kompenzálná a jogtalan vízhasználatát. A Duna Charta Egyesület közleménye szerint azonban a vizet nem lehet áramra cserélni.
Csehszlovákia 1992-ben terelte el a Dunát a Rajka felett, azóta a szigetközi Duna-szakaszba a vízhozamnak csak 20%-a jut. Nem Magyarország kap 20%-ot, hanem a Duna, mint közös magyar-szlovák határfolyó, így a magyar vízrészesedés csak ennek a fele, 10%, míg a szlovák vízrészesedés 90%. Azaz Szlovákia vízrészesedése kilencszerese a magyar vízrészesedésnek! Ezt a hátrányos vízmegosztási megállapodást Nemcsók János kötötte meg 1995-ben - írja közleményében az egyesület.
A Duna Charta aggasztónak tartja Czepek Gábor kormánybiztos nyilatkozatát, hogy javaslata szerint víz helyett áramot is fogunk igényelni Szlovákiától. A névlegesen 720 megawattos bősi erőmű tényleges teljesítménye éves átlagban csak 350 MW! Ebből lehetne jó esetben 100 MW nagyságrendű energiát szerezni, miközben hazánk megújuló energia kapacitása több mint nyolcezer(!) MW. A megújuló energiák mennyisége rohamosan nő, míg az országot sújtó krónikus szárazság korszakában az egyre kevesebb víz egyre értékesebb lesz.
A vizet egy csekély energiára elcserélni az ország stratégiai érdekével ellentétes! A víz nem pótolható árammal
- írják a közleményben, amiben megjegyzik, a kormány 3 hónapja állította le a szigetközi gátépítési programot, az Insula Magnát, kijelentve, hogy a Dunán sem gát, sem kotrás nem elfogadható.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az egyesület azt is írja, hogy "az elvárható minimum, hogy Szlovákia a Duna vízhozamának a felét a közös Duna mederbe juttassa az országhatárnál! A bős-nagymarosi tiltakozás a rendszerváltás egyik alappillére volt. Ezt nem lehet elcserélni szlovák áramra! Szigetköznek és az országnak vízre, nem pedig csekély áramtöbbletre van szüksége!" - zárul a közlemény.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


