Kórházban ápolják Erdő Péter bíborost, aki az elmúlt időszakban több sürgős műtéten is átesett, így a nagyböjti szertartásokon sem tudott részt venni.
Nagy változás jön a magyar patikákban: célt ért a gyógyszerészlobbi, ennek rengeteg beteg fog örülni
Átfogó reformokat jelentett be az egészségügyi államtitkár a gyógyszerellátás területén: változik az ügyeleti rendszer, személyre szabott gyógyszerkiadás jön, és felülvizsgálják a nagyértékű gyógyszerek támogatását.
Jelentős változások várhatók a hazai gyógyszerellátásban Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár bejelentése szerint, aki a Magyar Gyógyszerészi Kamara vándorgyűlésén ismertette a terveket - tudósított a Népszava. A fejlesztések koordinálására külön munkacsoport alakult Bidló Judit helyettes államtitkár és Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerész Kamara elnökének vezetésével.
Az egyik legfontosabb újítás, hogy a patikusok lehetőséget kapnak a gyógyszerek személyre szabott adagolására. Ennek keretében előre összeállított tárolódobozban adhatják ki a napi adagokat azoknak a betegeknek, akiknek nehézséget okoz a gyógyszerek megfelelő időben és mennyiségben történő bevétele.
A gyógyszertári ügyeleti rendszer reformja is napirenden van.
Az államtitkár elmondása szerint jelenleg 23 olyan terület van az országban, ahol az alapellátási ügyelet mellett nincs gyógyszertári ügyelet, további 60 helyen pedig alig van forgalom az ügyeleti időben. A cél az alapellátási és a gyógyszertári ügyelet összehangolása.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A nagyértékű gyógyszerek támogatási rendszerének felülvizsgálata is megtörtént. A készítményeket négy kategóriába sorolták hatékonyságuk és áruk alapján. Az első két csoportba tartozó, bizonyítottan hatékony gyógyszerek közül számosat már befogadtak a támogatási rendszerbe, míg a kevés klinikai adattal rendelkező szerek egyedi méltányossági eljárás alá esnek.
Az államtitkár kiemelte, hogy évente 7,3 millió beteg vált ki támogatott gyógyszert, és a tárca célja a krónikus betegek gyógyszerkiadásainak csökkentése. Bővülhet a háziorvosok kompetenciaköre is: a tervek szerint például bizonyos diabétesz gyógyszereket szakorvosi javaslat nélkül is felírhatnak majd.
-
Vállalat-finanszírozás fedezettel: hogyan javítja a kondíciókat a Start Garancia kezessége?
Limbach Attilát, a Start Garancia Zrt. vezérigazgatóját arról kérdeztük,hogy miért érdemes ma egy vállalatnak kezességet kérnie és minek kell ehhez megfelelnie?
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







