Az első ismert beteg egy egészségügyi dolgozó volt, aki április 24-én mutatta a fertőzés tüneteit, majd belehalt a betegségbe.
5 hónapjába telt mire teljesen visszanyerte szaglását, ízlelését az a magyar férfi, az az országból elsőként fertőződhetett meg az új koronavírussal - adta hírül az RTL Klub híradója.
Hónapokon át nem érezte az ízeket és a szagokat az a magyar férfi, aki az elsők között esett a koronavírus-fertőzésen. A magyar beteg még márciusban kapta el a koronavírust Ausztriában, és a híradó tudósítása szerint enyhe tünetei voltak.
Ezek közé tartozott például a szaglás és ízlelés képességének elvesztése is, ami a férfi szerint
A tudósítás szerint az ilyen jellegű megbetegedésnek már külön neve van a szakmában, az orvosok elhúzódó Covidnak nevezik. Az ilyen embereket gyógyult státuszúnak tartják nyilván, de igazából még hónapokkal a fertőzésük után is mutathatnak változatos tüneteket. Ezek pedig a következők is lehetnek:
- bénító fáradtság, köhögés, nehézlégzés
- izomfájdalom, hallás- és látásproblémák,
- szívet, gyomrot, tüdőt érintő károsodások,
- depresszió, szorongás, zavart gondolkodás.
Éppen ezért véli úgy Bobek Ilona, a Dél-pesti Centrumkórház főorvosa, maga a Covid gyakorlatilag az egész szervezetet támadhatja meg, ha beüt a fertőzés. Éppen ezért az orvos úgy véli, a betegségen átesetteknek szükségük van utógondozásra.
Részleteket közölt Hegedűs Zsolt a tiszaújvárosi robbanásról: itt van minden tudnivaló a sérültekről
A tárcavezető megerősítette, hogy a térségben biztosítottak az egészségügyi és mentési kapacitások.
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







