Kezdődik a csillagászati tavasz: eljött a tavaszi nap-éj egyenlőség napja, ilyen változásokat hoz
A csillagászati tavasz az északi féltekén a tavaszi nap-éj egyenlőségtől a nyári napfordulóig tart, idén június 21-ig.
A csillagászati tavasz az északi féltekén a tavaszi nap-éj egyenlőségtől a nyári napfordulóig tart, idén június 21-ig.
Ahogy beköszönt a tavasz, végre több időt tölthetünk kedvenceinkkel a szabadban. A hosszabb séták, erdei kirándulások és kertben játszadozások mind izgalmas élmények.
Március elején súlyos halpusztulást észleltek az aligai kikötőben, ahol az első napon 270 elpusztult süllőt - mintegy másfél mázsányi halat - kellett összegyűjteni.
A legjobb, ha bármit találunk az erdőben, nem szedjük le, nem gyűjtjük össze, hanem ott hagyjuk. Legyen az egy agancsdarab, egy hóvirág, vagy kavics.
Ez az ünnep nemcsak a szabadságról szól, hanem arról is, hogy újra kapcsolatba lépjünk a minket körülvevő világgal.
A tavasz egyik legelbűvölőbb természeti csodája, a japán cseresznyevirágzás idén is megérkezik Magyarországra. Nem egy hazai botanikus kert egyedülálló programsorozattal készül.
Ha engem kérdeztek, az első igazán tavaszi hétvégét nem is lehetne kellemesebben eltölteni, mint egy szabadtéri túrázással.
Márciusban teljes holdfogyatkozás és részleges napfogyatkozás is lesz, de nem mindenhonnan lesz látható az égi csoda.
Egészen elképesztő, mennyivel előbbre jár idén a természet! A mezei nyulak már megszülettek – ez talán még belefér – de, hogy a fekete rigó fiókák?
A gleccserek évente átlagosan 273 milliárd tonna jeget veszítettek, ami megfelel a teljes globális népesség 30 éves vízfogyasztásának.
Földrengés volt szerdán késő este Pér térségében, az 1,7-es magnitúdójú földmozgást a lakosság az epicentrum közelében érezhette.
A győri Nádor utca lakói évek óta küzdöttek a vetési varjakkal, nem bírták az állandó károgásuk - valamit lépni kellett.
Szombat reggel 6,4-es erősségű földrengést jelentettek Oroszország Altaj Köztársaságából, Szibéria déli részéből.
A tó kivételes tisztaságát csak nemrég fedezték fel a tudósok, akik megállapították, hogy a víz látótávolsága eléri a 70-80 métert, ami páratlan az édesvizek között.
Mintha vízi UFO lenne – így fest a Délegyházi-tavaknál lefotózott hal. Különös torzulását, a kidülledt szemeket, a felborzolódott pikkelyeket többféle kórokozó is okozhatja.
Ha szívesen kirándulsz a magyar nemzeti parkokban, töltsd ki a Pénzcentrum mai kvízét és áruld el nekünk, mit tudsz az ország legcsodálatosabb természetvédelmi területeiről!
Új emlősfaj, a nutria jelent meg a Kis-Balatonon – derült ki a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet Facebookon közzétett videójából.
Február 19-én láthatjuk a legfényesebbnek a Vénuszt, 24-én pedig felsorakozik egymás mellé a Naprendszer összes bolygója.
Te mennyit tudsz Magyarország egyik legnagyobb folyójáról, a Tiszáról? Ezekre a kérdésekre nem csak a Tiszánál élőknek kell tudni a választ.
Szoros versenyben hódította el az Év hala címet a kurta baing. Lássuk is, mit tud ez a hazánkban védett faj, aminek természetvédelmi értéke 10 000 Ft!