Már a leggazdagabbakat is megütötte a válság: nagyon köhög a luxusipar, legendás márkák a tönk szélén
A Hugo Boss legfrissebb jelentése szerint második negyedéves működési nyeresége 42%-kal csökkent.
A Hugo Boss legfrissebb jelentése szerint második negyedéves működési nyeresége 42%-kal csökkent.
Csökkenti az idei évre vonatkozó értékesítési előrejelzését a Hugo Boss. A német divatház globálisan keresletcsökkenést tapasztal.
A vintage ruhák iránti kereslet brutálisan megnőtt, ami elég komoly használtruha-árakban is megmutatkozik.
Az Inditex, a Zara tulajdonosa, 7%-kal növelte forgalmát a pénzügyi év első negyedévében, ami összhangban áll az elemzői várakozásokkal.
A Zalando az első negyedévben növekedést és javuló nyereségességet ért el - jelentette a vállalat.
Megjelent az Európai Unió Szellemi Tulajdon Hivatala legfrissebb tanulmánya, melyben a ruhaipar, a kozmetikai cikkek és a játékok területén vizsgálták meg a hamisítás hatásait.
Kivonja ruházati termékeinek gyártását Mianmarból a Lidl. Korábban már több világcég is kivonult az országból az emberi jogi visszásságok és a katonai junta embertelenségei miatt.
Egy komolyabb leárazásnál, ennél sokkal olcsóbban lehet hozzájutni új termékekhez is akár.
Nehéz nem észrevenni, hogy egyre többen viselnek hamisítványokat, ami nem is olyan régen még egyértelműen cikinek számított.
Nyár derekán-végén hagyományosan eljön a nagy leárazások időszaka a ruhaboltokban. Ilyenkor érdemes lecsapni az akciókra.
Kétségtelen tény, hogy a ruhatárunk alapdarabja, ami gyakorlatilag egészen kisiskolás korunk óta kísér minket ilyen vagy olyan formában.
Az egyéni, csakis ránk jellemző stílusunk megtalálásához, annak kialakításához, néha bizony évtizedes tabukat kell ledönteni.
Háború, járvány, infláció - a magyarok számára ezek a fő okok, amiért kevesebb ruhaneműt vásárolnának, de kevesen tesznek így.
Sokan még mindig nincsenek tisztában azzal, kit is keressenek, ha öltözködési tanácsokra, segítségre van szükségük.
A háború és a drágulás miatt át kellett szervezni a ruhagyártást, ami drágulást hozott - és lehet, hogy még nincs is vége.
Hatalmas áremelés várható a luxusiparban. Már semmi se állíthatja meg a közelgő lavinát, akár 20 százalékos áremelés is bekövetkezhet.
A beszállítói láncok átalakulása és rövidülése lehetőséget ad a magyar textil- és ruhaipari cégeknek, ugyanakkor nagy a verseny a környező országokkal.
Zakóztak a turkálók is a járványosban, de magukhoz tértek a nyárra. Egyre több turkáló, vagy second hand, ha úgy jobban tetszik, a weben is tolja.
Ki hitte volna?
Megmenthető-e egyáltalán egy egész ágazat 15 milliárd forintból?