Rengetegen el sem mentek vizsgázni: egyre rosszabb helyzetben vannak a nyelviskolák
Ha nem kötelező a papír, nem is szerzik meg annyian...
Ha nem kötelező a papír, nem is szerzik meg annyian...
Elkeserítő adatok érkeztek a hazai nyelvtudásról.
A brit kormány az ausztráliai pontozásos elbíráláshoz hasonló új, egységes bevándorlási szabályozást kíván életbe léptetni a brit EU-tagság január 31-i megszűnése után kezdődött 11 havi átmeneti időszak lejártával, vagyis 2021 januárjától.
Matolcsy György tíz javaslata 2030-ra.
Egyelőre sem a nyelvi kurzusokra beiratkozók, sem a nyelvvizsgára jelentkezők száma nem ugrott meg, jóllehet ebben a tanévben életbe lép a felsőoktatási felvételi szigorítása, és a jövő tavasszal végző középiskolások közül már senki sem juthat be a felsőoktatásba középfokú nyelvvizsga nélkül.
A statisztikák alapján kis túlzással azt lehet mondani, hogy aki akar, az ma Magyarországon tud dolgozni. Az persze egyáltalán nem mindegy, hogy milyen pozícióban. Az látszik ugyanis, hogy a Shared Service Centerek egyre nagyobb hazai terjedése jócskán megnyomta a keresletet a több idegennyelven jól kommunikálni tudó munkaerő iránt. Azok ráadásul, akik tényleg valamilyen különleges nyelven folyékonyan beszélnek, legyen az litván, héber vagy akár mandarin, tényleg bankot robbanthatnak, és bármilyen szakirányú végzettsége nélkül bruttó 350-400 ezres fizetésekért állhatnak sorba kezdőként.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megerősítette: kötelező lesz a felsőoktatási felvételihez a nyelvvizsga. Emiatt a jelentkezők közel 40 százaléka lehet, hogy be sem kerül a felsőoktatásba.
A hazai felsőoktatási intézmények évek óta nem kerülnek be a legjobb egyetemek közé, a magyar egyetemisták ezért kevésbé versenyképes képzettséget kapnak, mint a nyugati egyetemek hallgatói. A nagyvállalatok mégis szívesen költöznek Magyarországra, tömegével alkalmazva az iskolapadból kikerült frissdiplomásokat. Mi most megkérdeztünk néhány nagyvállalatot, mennyire elégedettek a frissen végzett magyar munkavállalókkal. A válaszokból kirajzolódott, hogy leginkább a nyelvtudás és a kommunikáció terén kell fejlődniük, de az sem ritka, hogy a frissen végzett diplomások néha nincsenek tisztában azzal, mit is vár el tőlük a munkaadó.
Elkészült az idegennyelv oktatásról szóló kutatási jelentés.
Mutatjuk azt is, mennyivel kereshetsz többet, ha beszélsz még egy nyelvet.
Milliárdos pályázattal próbálják megoldani a helyzetet.
Még mindig az angol a legnépszerűbb.
Utánajártunk, melyik nyelv, mennyit ér a munkaerőpiacon.
Lesznek még itt nagy viták.
Az olaszokat és a spanyolokat is megelőztük.
Szakértő beszélt az okokról.
A többségnek esélytelen eljutnia a középfokú nyelvvizsgáig.
Még nagyobb lesz a keret.
Az angol mellett ezeket a nyelveket érdemes tanulnod.
A javulás minden korosztályban tapasztalható.