Németországban is megjelent a brit szuperfertőző brit koronavírus mutáció
Repülővel hozták be az új változatot a kontinensre.
Repülővel hozták be az új változatot a kontinensre.
A jelenleg érvényes rendelkezések alapján 14 napra elkülönítésbe kell vonulniuk mindazoknak, akik a karanténkötelezettség alól nem mentesített országokból utaznak Angliába, mint amilyen Magyarországis.
Koronavírus-járvány ide vagy oda, az olcsó kelet-európai munkaerőre még ezekben az időkben is szüksége van Európának. Mi sem bizonyítja ez jobban, mint hogy folyamatosan jelennek meg álláshirdetések, melyben magyar szakembereket keresnek, sokszor egészen egzotikus környezetbe.
Két hét fogság.
Nem kell karanténba vonulniuk.
Nagy-Britanniában június 8-án lépett életbe az a brit kormányzati rendelkezés, amelynek alapján kéthetes karanténba kell vonulniuk a külföldről Nagy-Britanniába érkezőknek.
Jövő hétfőtől érvénybe lép az a már korábban bejelentett előírás.
Arra számítanak, hogy a koronavírus-válság okozta felfordulásban senki sem venné észre a kemény brexit okozta gazdasági bajokat.
Nekik kell leszedni a gyümölcsöket...
Ahogy nő itthon a munkájukat elveszítettek száma, úgy jelennek meg egyre gyakrabban magyar nyelvű, külföldi álláshirdetések, melyek kiemelkeően magas fizetéssel csábítanak Nyugat-Európába. Most ápolói, idősgondozói feladatok ellátására keresnek éppen gyakorlattal rendeklezőket, és bár az utazás jelen körülmények között nem ajánlott, érdemes megnézni ezeket az ajánlatokat.
Íme a megdöbbentő felvétel.
Egy kint élő magyar szerint a szerdán bejelentett, ausztrál mintára létrehozott pontozási rendszer bevezetése gyakorlatilag meg fogja szüntetni a bevándorlást Angliába. A megszerezhető 130 pont több mint felét kell teljesítenie annak, aki kint szeretne élni és dolgozni hosszú távon. De lehetséges ez egyáltalán?
A brit kormány az ausztráliai pontozásos elbíráláshoz hasonló új, egységes bevándorlási szabályozást kíván életbe léptetni a brit EU-tagság január 31-i megszűnése után kezdődött 11 havi átmeneti időszak lejártával, vagyis 2021 januárjától.
Nem csak itthon gyújtották be a rakétákat a kiskereskedelmi üzletláncok, Angliában is nagy erőkkel keresik a még mozdítható munkaerőt: most éppen a magyarokat olyan fizetéssel, amiről itthon egy topmenedzser csak álmodni mer.
Tavaly után idén is képes volt nyerni.
Ez vár ránk november 1. után.
2006 óta közel 800 ezer magyar hagyta el az országot, ez a folyamat továbbra sem tetőzött, még 2017-ben is minimális növekedés volt tapasztalható. Az utóbbi két évben minden más statisztika azt mutatta, hogy megállt és stagnálni kezdett az elvándorlás, sőt a Brexit miatt az Egyesült Királyságban csökkent is a magyarok száma.
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint meghaladta az 1,5 milliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz. A magyarok közül eddig csaknem 40 ezren kértek tartós letelepedési engedélyt.