A rekordmértékű infláció, mely az utóbbi években megtépázta a magyarok pénztárcáit (és az idegeit is), a fagylaltot sem kímélte.

Az Európai Unió új jogi megoldást dolgozott ki annak érdekében, hogy megkerülhesse a befagyasztott orosz vagyon felhasználására vonatkozó magyar vétót. A pénzből újabb fegyverekhez juthat Ukrajna – számolt be róla a Portfolio a Financial Times-ra hivatkozva.
Magyarország akadályozza azt az EU és a G7-ek tervét, amely évente 2,5-3 milliárd eurót küldene Ukrajnának a befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből. Az Európai Bizottság javasolta, hogy az 50 milliárd euró értékű vagyon nyereségének 90%-át Ukrajna fegyverek beszerzésére fordítsák, a maradék 10%-ot pedig az uniós költségvetésbe utalják a védelmi ipar erősítésére.
Korábban már írtunk arról, hogy az EU egyre komolyabban veszi a fegyverkezést, az oroszok elleni fellépést valamint Ukrajna támogatását. A napokban pedig már a béketárgyalások is megkezdődtek.
Május 8-án az uniós nagykövetek politikai konszenzusra jutottak, de Magyarország meg akarta vétózni a kifizetéseket gyorsító jogszabályt, és végül május 21-én tartózkodott.
Josep Borrell, az EU vezető diplomatája elmondta, hogy Magyarország tartózkodása miatt nem vehet részt a pénz felhasználásáról szóló döntésben. Borrell szerint a jogi megoldás bonyolult, de működik, és megkerülné az Orbán-kormányt, segítve a G7-eket, hogy 50 milliárd dolláros hitelt vegyenek fel Kijev számára.
A Financial Times kiemelte, hogy Magyarország hét, Ukrajna felfegyverzésével kapcsolatos uniós döntést is blokkol, összesen 6,6 milliárd euró értékben. Magyarország továbbra is blokkolhatja az orosz vagyon zárolásáról szóló uniós szankciókat, amelyek megújítására szeptember közepén kerül sor. Brüsszel hasonló megállapodást ajánlott Magyarországnak, mint amit a NATO kötött, de a magyar kormány elutasította. A kormány nem kívánt nyilatkozni.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Itt a szezon nagy kérdése: hová és miből mennek nyaralni idén nyáron a magyarok?
Nő a magyarok reálkeresete, több az elkölthető pénzük, de nagy kérdés, hogy mindez lecsapódik-e majd a turizmusban. Habár kifejezetten jó szezonra készül az ágazat, a szezon vége még messze van. Most futó turisztikai kérdőívünkben az utazási szokásaikról kérdezzük az olvasóinkat: mennek-e nyaralni idén, ha igen, hová és mennyi pénzt szánnak rá. Ha van 5 perced, és segítenéd a munkánkat, töltsd ki a Pénzcentrum Nagy Utazáskutatását. Köszönjük!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


