Két nagy neves brit kiadó kivonult már a magyarországi tankönyvpiacról, mivel az akkreditációt drágának és túlzottan adminisztratívnak tartják - írja a Világgazdaság.
A világon a négy legmagasabban jegyzett angol tankönyvkiadó közül a Cambridge mellett a Macmillan vonult ki a magyar tankönyvpiacról, jelen van még a Pearson Longman és az Oxford.
Kivonultunk a magyarországi tankönyvpiacról, mivel sehol a világon nincs ilyen drága és ennyi papírmunkával járó akkreditációs rendszer, mint itt - mondta el a lapnak a Cambridge University Press magyarországi képviseletének vezetője. György Mariann szerint egy tankönyv akkreditációjának költsége mintegy 500 ezer forint, ami egy tankönyvcsaládnál már milliós költség. Így ha a tankönyvlistára szeretnének kerülni a közoktatásban, akkor több tízmilliós eljárási díjat kellene fizetniük, amelyre nincs költségvetésük.
Pedig az Oxford University Press magyarországi képviseletének vezetője szerint az angol nyelvet nem lehet úgy leszabályozni, hogy csak egyetlen egy tankönyvet használhasson egy évfolyam. Vanik Petra kiemelte: a diákok különböző szinteken vannak a különböző iskolákban és osztályokban, ezért nem lehet uniformizálni a tanításukat.

Bárkinél lapulhat egy több tízezret érő játék-kincs: megőrülnek érte a gyűjtők, nagyon könnyű eladni
Egyre több felnőtt kezdett gyűjteni Hot Wheels vagy Matchbox kisautókat, ami új piacot nyitott a kereskedőknek is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


