22 °C Budapest

Fejlesztési tervek és fejlesztési források - Pécs az első állomás

Pénzcentrum
2008. szeptember 16. 11:51

A Magyar Fejlesztési Bank - Bankcsoportjának néhány tagjával közösen - "MFB Napok 2008." címmel egyhónapos regionális rendezvénysorozatot indított 2008. szeptember 16-tól. Ennek célja, hogy a Bank vezetői közvetlenül az érdekelteknek, vállalkozóknak és önkormányzati döntéshozóknak mutassák be a fejlesztésekhez és beruházásokhoz rendelkezésre álló forráslehetőségeket, amelyek hozzájárulhatnak a helyi vállalkozások versenyképességének megtartásához, erősítéséhez.

Az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank (MFB) "MFB Napok 2008" címmel indított egyhónapos regionális rendezvénysorozatának első állomása a Dél-dunántúli Régió volt. A Pécsett, 2008. szeptember 16-án, a Tudományegyetemen tartott találkozón Tasnádi Péter, Pécs város polgármesterének köszöntőjét követően Puch László, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium államtitkára beszélt a Régió azon fontos fejlesztéseiről, megyei és kistérségi terveiről, amelyeknek egyik jelentős finanszírozója az MFB. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy "Az uniós pályázatok nem kizárólagosak a fejlesztés forrásai között, hiszen az önerőnek és a fejlesztési hiteleknek fontos szerep jut a források összekapcsolódásában. Nemcsak uniós gazdaságfejlesztési prioritás, hanem magyar kényszer is a regionális fejlesztés."

Az országos fiókhálózat nélkül működő MFB célja a rendezvénysorozattal, hogy az érdeklődőknek bemutassák mindazokat a kedvezményes forráslehetőségeket, amelyek a fejlesztésekhez és beruházásokhoz rendelkezésre állnak és hozzájárulhatnak a helyi vállalkozások versenyképességének megtartásához, erősítéséhez. Dr. Erős János, az MFB vezérigazgatója részletesen szólt a Dél-dunántúli Régió és az MFB kapcsolatáról. Kiemelte, hogy "2008. június 30-ig az összes kihelyezett fejlesztési hitel közel 10%-a került a Régióba. Ebből Somogy megyének 41,8%, Baranya megyének 34,9%, Tolna megyének pedig 23,3% a részesedése. Ez azt jelenti, hogy közel 20 milliárd forint vállalkozási és agrárfejlesztési, valamint önkormányzati infrastruktúrafejlesztési hitel került a Régióban befektetésre, de a szinergiahatás még ennél is jóval nagyobbra tehető."

Az előadásokat tematikus tájékoztatók követték, ahol Dr. Csillag István, a Magyar Export-Import Bank Zrt. (EXIMBANK) és a Magyar Exporthitel Biztosító Zrt. (MEHIB) elnöke az exportfinanszírozás valamint az exporthitel biztosításának fontosságát hangsúlyozta és példákon keresztül mutatta be a két intézmény fejlesztéspolitikai és gazdasági jelentőségét. Az MFB Bankcsoport tagjaként a MAG Zrt. - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. - vezérigazgatója, Ormosy Gábor kiemelte a társaság közreműködő szerepét, amelyet betölt a nemzeti és EU-s pályázati programokból származó vállalkozásfejlesztési támogatások közvetítésében. Aladics Sándor, az MFB vezérigazgató helyettese részletesen szólt a Bank kedvezményes régi és új hiteleiről. Az előadók részletes információkkal szolgáltak az általuk kezelt források országos és regionális megoszlásáról.

A regionális rendezvény iránti érdeklődést jól mutatja, hogy több mint 200 fejlesztési szakember, vállalkozó és önkormányzati vezető volt jelen a találkozón, amely remélhetőleg egy szorosabb együttműködés kezdetét is jelentette. A Régió és az MFB vezetőinek találkozója elősegítheti a regionális és helyi fejlesztéseket szolgáló kedvezményes források szélesebb körű megismertetését és felhasználását.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

 

Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. május 7. kedd
Gizella
19. hét
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem