A labdarúgó Magyar Kupa döntője miatt szerdán a Puskás Aréna környékén szerda 17 órától várhatóan 22.30-ig számos közlekedési változásra, lezárásra kell számítani.

Kedd reggelre befejeződött az M2-es metróvonal Deák Ferenc téri állomásának Sütő utcai kijáratánál található beléptetőkapuk elbontása – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) befejezte a soha el nem készült elektronikus jegyrendszerhez kapcsolódó beléptető kapuk lebontását, mivel azok más célra nem használhatók fel. A kapukat hulladékként kezelik.
A kapuk bontása annak a jogi eljárásnak a lezárásával kapcsolatos, amelyet a BKK 2021 szeptemberében indított a Nemzetközi Választottbíróságon a kivitelező Scheidt&Bachmann (S&B) ellen. A bíróság kimondta, hogy az S&B szerződésszegést követett el, ami miatt a BKK joggal mondta fel a 2014-ben kötött szerződést 2018-ban. Ennek következményeként az S&B-nek vissza kellett fizetnie az előlegként kapott 3,8 millió eurót és kamatait, összesen 5,95 millió eurót, ami körülbelül 2,3 milliárd forint. Ez az összeg most a fővárosi közösségi közlekedés fejlesztésére használható fel.
Az elektronikus jegyrendszer terveit és kivitelezését 91 millió eurós (akkori árfolyamon 27 milliárd forintos) szerződés keretében az S&B végezte volna, de a projekt soha nem vált működőképessé. A Tarlós-féle városvezetés az utolsó pillanatig tagadta a problémákat, és csak akkor mondták fel a szerződést, amikor az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) is felmondta a hitelszerződést. Mostanra az egyetlen metróállomáson kiépített kapuk is eltűntek, amelyek korábban csak a turistákat rémisztgették. Ezzel a budapesti elektronikus jegyrendszer egyetlen látható mementója is megszűnt létezni.
Címlapkép forrása: BKK Info

Óriási változás élesedik a Liszt Ferenc repülőtéren: erről tudj, ha repülővel mész nyaralni 2025-ben
Bár egyes piaci szereplők a légi közlekedésben a 2024-eshez képest is jelentős késésekre, káoszra számítanak, a budapesti szakértők ennél jóval optimistábbak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


