21 °C Budapest

IV. Oldtimer Expo a Vasúttörténeti Parkban

2010. április 6. 07:47

2010. április 16. és 18. között, a IV. Oldtimer Expo-n, a Vasúttörténeti Parkban állítják ki a legnemesebb oldtimereket. Az érdeklődők több mint 5 ezer négyzetmétert járhatnak be, ahol a várakozások szerint több mint 200 járművet csodálhatnak majd meg.

Az előző évekhez hasonlóan a veterán járgányok nagy része eddig még nem mutatta meg magát a nagyközönség előtt. Nemcsak a fedett csarnokban, a szabadtéren is várják a kíváncsiskodókat a múlt nagy képviselői: lesznek autók, buszok, motorok, kerékpárok és teherautók egyaránt. Mint mindig, most is lesznek ünnepeltek: a 75 éves Jaguár, a 40 éves Opel Manta és a 30 éves Audi Quattro!

A jubiláló márkák közül több gyönyörű példány is bemutatkozik! Igen értékes kiállítási anyaggal érkezik Ausztriából a Lotus Klub, a Magyar Motorkerékpár gyártás Pannoniákkal, Danuviákkal és Csepelekkel képviselteti magát, a Közlekedési Múzeum pedig veterán kerékpárokat mutat be. Igazi kincsek is várnak az érdeklődőkre.

A IV. Oldtimer Expo második, szombati napján rendezik meg a már hagyományosnak számító Oldtimer Sokadalmat: ekkor a veterán autók, motorok, kerékpárok szerelmesei (klubok, egyesületek, társulások) látványos felvonulással ünnepelnek, saját programokat szerveznek és így csinálnak igazi fesztiválhangulatot főváros-szerte. Idén a Közlekedési Múzeum előtt is megmutatják magukat a Sokadalom részvevői, és most először a "Bogarasok" híres tavaszi rajzása is csatlakozik a programhoz. A www.sokadalom.hu oldalon értesíteni is tudják egymást a szervezkedésekről, a találkahelyekről és a tervezett útvonalakról.

A gólyalábas Langaléta Garabonciásokkal találkozhatnak, és minden nap este 6-ig kipróbálhatják a Vasúttörténeti Park számos szolgáltatását. Azok az iskolai csoportok pedig, akik a nyitás napján, azaz pénteken délután 1 órától tanáraikkal, kísérőikkel érkeznek, kedvezményt kapnak.

A Vasúttörténeti Parkba idén is szombaton és vasárnap közlekedik Oldtimer buszjárat a Duna Plázánál lévő Gyöngyösi utcából, ez természetesen most is ingyenes.

Az előző három Oldtimer Expo-val nagy sikert értek el a szervezők: míg az elsőre 11, a másodikra 12,5, a harmadikra már több mint 13 ezren voltak kíváncsiak.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Nyitva tartás:
Április 16. péntek: 13.00 - 22.00
Április 17. szombat: 09.00 - 22.00
Április 18. vasárnap: 09.00 - 18.00

Cím:

IV. Oldtimer Expo
MAGYAR VASÚTTÖRTÉNETI PARK
1142 Budapest, Tatai út 95.

További információ: www.oldtimerexpo.hu

NAPTÁR
Tovább
2026. május 28. csütörtök
Emil, Csanád
22. hét
Május 28.
A régészet napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?