21 °C Budapest

Ennyit kereshetsz most egy új lakással

MTI
2014. augusztus 21. 15:31

A rövid távú diszkont-kincstárjegyhez képest idén már 5 százalékos hozamprémium érhető el az új lakásokon, de használt lakásokat még nem érdemes befektetési céllal vásárolni - állítja az MNB honlapján megjelent tanulmány.

A használt lakásokon elérhető hozam ugyanis még mindig alatta van a rövid távú diszkont-kincstárjegy hozamának.

A tanulmány kitér arra is, hogy a bérleti díjak emelkedni kezdtek, és az alacsony lakásárak miatt emelkedik a vételi és a majdani eladási ár különbözetéből adódó nyereség is. A 2008-ashoz képest 35 százalékkal csökkentek a lakásárak.

A tanulmány - a KSH adatai alapján - arra a következtetésre jut, hogy a lakosság pénzügyi vagyonának növekedése, valamint a forinthitel-kamatok csökkenése meg kell hogy jelenjen a lakások iránti keresletben is. Ez a használtlakás-piacon már látszik, de még nem érte el az új lakások piacát.

Ez utóbbi azért is késik, mivel a kínálat mindig késve követi a keresletet ezen a részpiacon.

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Végül arra is kitér az írás, hogy miképpen előzhető meg egy esetleges ingatlanbuborék kialakulása a magyar piacon. Erre a jegybanknak két eszköze is van: a jövedelemarányos törlesztő részlet, valamint a maximális hitelfedezeti arány meghatározása. Az új jegybanktörvény megengedi, hogy ezeket rendeletben szabályozza az MNB.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 8. péntek
Mihály
19. hét
Május 8.
Fagylalt nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum KVÍZ - Teszteld a tudásod!
Naponta friss kvíz kérdések; tudáspróba; tesztek felnőtteknek.
Most nem