Piaci szereplők idén a fehérárupiacon akár 20 százalékos drágulást sem tartanak elképzelhetetlennek, amely piac tavaly mintegy 10 százalékot zsugorodott.
A háztartási berendezések magyarországi piacáról szóló statisztikák szerint, melyet az Európai Fehérárugyártók Szövetsége (CECED) Magyarországi Egyesülése szolgáltat, tavaly a globális válság, valamint a magyar gazdaság gyenge teljesítménye miatt mind a gyártók, mind a kereskedők nehéz évet zártak, és idén sem számíthatnak sokkal jobbra.
A kereskedők közül például az Elektropont ment csődbe tavaly, de a gyártók közül is számos nehéz helyzetben van. Nehezíti az értékesítést az is, hogy a piac 40 forgalom adó hitelre vásárlók számára egyre nehezebb kölcsönforrást szerezni.
Tavaly főleg hűtőgépekből fogyott a korábbi évekhez képest jóval kevesebb, de a tűzhelyek és a mosógépek forgalma is erősebb visszaesett. A legkisebb mértékű csökkenést a mosogatógépek szenvedték el, ugyanis itt még mindig viszonylag alacsony a háztartások ellátottsága.
A CECED magyarországi elnöke szerint sokat lendítene az ágazaton, ha más európai országokhoz hasonlóan nálunk is támogatná az állam a korszerűbb berendezések vásárlását, például szja alapból történő leírással.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az Indesit Hungary Kft. vezetője szerint idén további 8 százalékkal csökkenhet a piac, és a forint gyengülése miatt a 20 százalékos áremelkedés sem elképzelhetetlen. A Candy magyarországi vezetője szerint pedig akár már márciusban 6 százalékos drágulás jöhet.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








