Emelkedik a víz, a távhő, és a tömegközlekedés díja is: mi lesz itt januártól?

Pénzcentrum
2007. december 21. 09:30

Jövőre megint áremelkedésre lehet számítani Budapesten. Drágul a tömegközlekedés, az ivóvíz díja, a kéményseprés, de a távhő díja nem változik, csak később - írja a Napi Gazdaság.

Az ivóvíz köbméterenként 166,5 forintra emelkedik, ami 8,8 százalékos növekedést jelent, az alapdíj pedig átlagosan 10 százalékkal emelkedik.

A távhő képlete pedig átalakul, az alapdíj mértéke csökken, és nő a fogyasztásarányos hődíj mértéke. Az alapdíj legközelebb 2009 februárjában változhat, de a hődíjat negyedévente igazítják az áremelésekhez.

A kéményseprés 4,4 százalékos emelésével az egyedi kémények átvizsgálása 1 325 forintba fog kerülni, a gyűjtőkémények karbantartási díja pedig 2 957 forintra emelkedik.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 2. hétfő
Lujza
10. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom