21 °C Budapest

Még nincs 36, máris nyugdíjba ment a magyar srác: így csinálta

2017. július 4. 14:02

Áprilisban volt egy éve, hogy felmondott, azóta "nyugdíjasként" él Takács Szabolcs, aki a Pénzcentrumon számol be arról hétről hétre, hogy csinálta. Beavat abba, hogyan telnek a mindennapjai, sőt, a pénzügyeibe is bepillantást nyerhetünk.


Idén lett 35 éves, de már egy éve felmondott és nyugdíjasként él Takács Szabolcs. Májusban a Pénzcentrumnak beszélt arról, nem volt részéről tudatos döntés, hogy "nyugdíjba vonuljon". Miután ott hagyta a munkahelyét, úgy érezte, nem akar többé kötött munkaidőben dolgozni, és főnökre sincs szüksége.

Azt terveztem, hogy kb. 1-1,5 év pihenés után újra fix munkát vállalok majd, de idő közben két dologra lettem figyelmes: egyrészt a kiadásaim - mondhatni maguktól - jelentős mértékben visszaestek. Amíg abba nem hagytam a munkát, nem is gondoltam volna, hogy mennyi mindenre költök amiatt, mert van állásom. Másrészt, ahogy volt időm többet foglalkozni a befektetéseimmel, felismertem, hogy mennyi pénzt képesek hozni ezek, ha egy kicsit helyrepofozom őket. Szépen lassan kialakult bennem a gyanú, hogy ha úgy döntök, meg tudok élni kizárólag a befektetéseimből

- írja blogján.

Úgy fogalmaz, emberkísérletet végez magán, és a tapasztalatait blogon osztja meg másokkal. Ahhoz, hogy a korai nyugdíj működjön, véleménye szerint a következőre van szükség:

  • 1. költsünk kevesebbet, éljünk egyszerűbb életet
  • 2. fektessünk be okosabban
  • 3. élvezzük ennek a gyümölcseit.
Hogy mennyi tőke kell egy korai nyugdíjazáshoz, az leginkább attól függ, hogy mennyire vagy képes leszorítani a megélhetési költségeidet

- mondta a Pénzcentrumnak Takács Szabolcs. Külföldi kutatások szerint egyébként az éves megélhetési költségünk 25-szörösére rúgó megtakarítás kell ahhoz, hogy ennek hozamából nagy valószínűséggel életünk végéig megéljünk. Így minden évben az induló pénzmennyiség 4 százalékát lehet kivenni és abból lehet finanszírozni a kiadásokat.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

"A 4 százalékot minden évben az inflációval igazíthatod. Ha van egy kezdeti összeg, mondjuk 100 millió, akkor minden évben kivehetsz 4 milliót, és ezt minden évben az inflációval növelheted. Kutatások szerint így szinte biztosan nem fogy el, mert a hozam annyit visszatermel belőle" - mondta Takács. Persze jól kell befektetni. Viszont Takács szerint nem biztos, hogy ez a 4 százalékos szabály a mai környezetben érvényes, mert nagyon leestek a hozamok, ő ezért az éves minimális megélheti költségének a 30-szorosával indult.

 Tapasztalatairól, mindennapjairól mostantól rendszeresen beszámolunk a Pénzcentrumon.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 26. szombat
Anna, Anikó
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?