Három nap irodalommal, zenével és nyári szabadságérzéssel vár a Nyári Margó a Káli-medencében augusztus 13–15. között.
Tombol a munkaerőhiány a Balatonnál: havi 750 ezret kérne egy szakács
Több Balaton-parti étterem bezárt tavaly a szezon közepén, mások ki sem nyitottak a munkaerőhiány miatt. Idén pedig még mindig hatalmas a munkaerőhiány, egy kezdő pincér akár 350 ezret is elkérhet - írja a hvg.hu.
"Tavaly nyögvenyelősen kihúztuk a szezon végéig, de idén már kénytelen voltam a nyár kellős közepén elengedni a konyhát, miután felmondott a szakácsunk. Így most csak italokat szolgálunk fel - meséli a lapnak Bánlaki Balázs, a mindszentkállai Káli-kapocs romkocsma tulajdonosa. Egy kezdő szakács ugyan munkát vállat volna náluk 750 ezer forintért, de azt nem tudják kitermelni - tette hozzá.
A tulajdonos több szakközépiskolával vette fel a kapcsolatot, de még így sem talál munkaerőt. A végzősök közül a legtöbben szinte azonnal külföldön helyezkednek el, míg mások havi 300 ezer forintos nettóért sem hajlandóak végigdolgozni a nyári szezont.
Persze a kereskedőknek sem könnyű:a kizárólag a nyári szezonban nyitva tartó balatonfenyvesi Nyári ABC gazdája például egyetemista gyermekének iskolatársait fogja be nyaranta, s az üzlet fölött beépítette a tetőteret, hogy a nettó 120-130 ezer forintot kereső tucatnyi fiatalt ott altassa.
Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







