Győri-Lukács Viktória saját oldalán jelentette be a csodás örömhírt férjével közös képen. A csapata gondoskodott pótlásáról, így a kismama teljesen a babavárásra koncentrálhat.

Több mint 40 ezren szavaztak arra a kérdésünkre, hogy itt lenne-e az ideje, hogy megemeljék a családi pótlék összegét Magyarországon. Mint ismert, a családi pótlék összege 2008 óta változatlan. Olvasóink döntő többsége szerint itt lenne az ideje a 2008-ban befagyasztott támogatás emelésének.
Mint arról nemrég megjelent, „Fabatkát sem ér a GYED, GYES, családi pótlék 2024-ben: egyre több anyuka kénytelen ezt bevállalni” című cikkünkben beszámoltunk, soha nem dolgoztak még annyian a különböző, gyermekvállaláshoz kötödő támogatások mellett Magyarországon, mint tavaly. Meglátásunk szerint ahhoz, hogy egyre több kisgyermekes szülő tér vissza a munkaerőpiacra idejekorán, egzisztenciális problémáknak is köze lehet.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) szerint viszont nem azért dolgoznak egyre többen GYES, illetve GYED, na meg a 2008 óta változatlan összegű családi pótlék mellett, mert semmire sem elég a támogatások összege, hanem azért mert ezen támogatások célja szerintük épp az, hogy elősegítsék a munka és a családi élet közötti egyensúly megteremtését, illetve a kisgyermekes szülők munka világába történő mihamarabbi visszatérését.
A gyermekeket nevelő szülők anyagi biztonságát, a gyermeknevelés költségeit alapvetően a munkajövedelem és nem a segélyszerű ellátások tudják hosszú távon biztosítani
– tették hozzá, és leszögezték, "ezen ellátások nem a gyermeknevelés költségeit hivatottak átvállalni."
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Korábbi cikkünkben mindazonáltal közzétettünk, egy a családi pótlék emelésére vonatkozó kérdést. Arra voltunk kíváncsiak, hogy az érintettek szerint indokolt lenne-e a befagyasztott támogatás emelése. Nos, olvasóink döntő többsége szerint nem járja, hogy a családi pótlék összege immár bő 15 éve nem emelkedett Magyarországon. Mint az alábbi infografikánkon látható, a több mint 40 ezer szavazó 90%-a véli úgy, hogy itt lenne az ideje, hogy megemeljék a családi pótlék összegét.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


