Az otthontalan gyerkek is részesülhetnének támogatásokban

MTI
2017. június 21. 08:33

A jövőben az állandó lakcím vagy bejelentett tartózkodási hely nélküli gyerekekre is igényelni lehetne a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt és a hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű státust; utóbbi ingyenes vagy kedvezményes étkezésre, valamint térítésmentes tankönyvre jogosít fel - írja a Magyar Nemzet az Emberi Erőforrások Minisztériumának előterjesztésére hivatkozva.

Ahhoz, hogy az állandó otthon nélkül élő gyermekek hozzájussanak ezekhez az ellátásokhoz, a szülőknek el kellene árulnia, hogy valójában hol tartózkodik a család. Félő, hogy ezért sok család nem fog élni a lehetőséggel, mert attól tartanak, hogy megfelelő otthon hiányában elveszik tőlük a gyermeket. Ezért nem biztos, hogy a tervezett intézkedés valódi segítséget hoz az érintett gyerekeknek. Márpedig sok esetben éppen a szállásadó nem engedi a bérlőket bejelentkezni a lakásba.

A rendelettervezet egyben korlátozásokat vezetne be a segélyezési rendszerben: a jövőben nem fogadnák el a segély feltételeként szabott 30 napos munka igazolásaként a közeli hozzátartozónak végzett háztartási munkát, és szűkítenék a védendő fogyasztók körét is - ismerteti szerdai számában a Magyar Nemzet.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.07.08 07:32
Ön is evett már olyankor, amikor nem is volt éhes, és csak az unalmán vagy a rosszkedvén, esetleg a...
legacykft  |  2026.06.30 20:33
Az előző írásomban arról írtam, hogy a vezető nem egyszerűen döntéseket hoz, hanem jelentést ad anna...
laskainelli  |  2026.06.29 15:40
Mindannyian vágyunk a biztonságra, a szeretetre és arra, hogy érvényesítsenek minket. Vannak azonban...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 15. szerda
Henrik, Roland
29. hét
Július 15.
Bíróságok napja
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. július 14. 20:31