A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 377,13 pontos, 0,29 százalékos csökkenéssel 131 452,70 ponton zárt csütörtökön.
A Magyar Telekom közel 250 munkavállaló elbocsátásáról állapodott meg az érdekképviseletekkel, a többség várhatóan 2013 végével távozik a társaságtól - jelentette be a telekommunikációs cég pénteken.
A végkielégítéssel kapcsolatos költségek teljes összege megközelítőleg 2,3 milliárd forintot tesz ki, ennek döntő hányadát 2013. negyedik negyedévében könyveli el a cég.
A közlemény szerint ugyanakkor a társaság a 2012-es év végi zárólétszámhoz képest mintegy 270 új munkavállalóval kíván bővülni 2014 végére. Ezt azzal indokolják, hogy a szolgáltatások bővülése és a technológiai újítások megjelenése következtében a társaságnak számos új kompetenciára van szüksége a sikeres működéshez.
Az érdekképviseletekkel arról is megállapodott a Telekom, hogy a költséghatékonysági intézkedések részeként 2014-ben nem lesz általános alapbérfejlesztés.
Az intézkedésekkel a vállalat célja, hogy a végkielégítéssel kapcsolatos ráfordítások és az aktiválás nélküli teljes munkaerő menedzsment költségek 2014-ben szinten maradjanak 2012-höz képest.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







