Az Eures európai állásajánló honlapon jelenleg 869 ezer EU-ban betöltendő állás található, melyből több mint 300 ezer Nagy Britanniába csalogatja a munkavállalókat. Illetve csak csalogatná, az európaiak ugyanis jóval kevésbé mobilak, mint az amerikaiak: nem szívesen költöznek, alig váltanak szakmát, sőt ha lehet még eredeti állásukhoz is ragaszkodnak.
A fentieket támasztja alá, hogy jelenleg csak az európai polgárok 2%-a él másik EU-tagállamban.
Munkahely tehát van bőven az unióban, elsősorban az idegen nyelveket beszélők találnak könnyen munkát, amennyiben hajlandóak a munkaerőhiánnyal küzködő ágazatokban elhelyezkedni. Szükség van pincérekre, szakácsokra, hentesekre, eladókra és teherautó-söfőrökre is.
Az uniós munkaerőpiacon tapasztalatok szerint a szakmunkásoknak több lehetőségük van, mint a felsőfokú végzettségűeknek, az alacsonyabb kvalifikációt igénylő munkahelyekre pályázók előnyben vannak.
Szakértők szerint a mobilitás egyáltalán nem jellemző a magyarokra, sokszor még az országon belüli költözés is akadálya a munkahelyváltásnak. A lengyelek tapasztalatok szerint jóval mobilabbak nálunk, igaz náluk magasabb a munkanélküliség.
HR BLOGGER
hrdoktor | 2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
legacykft | 2026.01.12 12:13
A coachingról gyakran úgy beszélünk, mint egy szakmáról. Egy szerepről, egy eszköztárról, módszertan...
laskainelli | 2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
kovacstunde | 2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching | 2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 16. péntek
Gusztáv
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. január 16. 09:57

Pénzcentrum | 2026. január 16. 06:27

Agrárszektor | 2026. január 16. 10:31





