A várt 0.5% helyett 1%-kal nőttek a termelői árak júliusban az USA-ban. Az árak igen jelentős emelkedéséért az olaj és az autók drágulása volt elsősorban felelős. Az energia és élelmiszerek nélküli maginflációs termékcsoport 0.4%-kal drágult.
Összességében az adatok kedvezőtlenek, mindkét mutató esetében várakozások felettiek. A maginflációnál 0.1%-ot vártak az elemzők. Az éves szintű mutató 4.6%-ra ugrott az előző havi 3.6%-ról. A maginfláció 2.8%-nál jár, ami 1995 óta a legmagasabb.
A termelői árindex összetételét nézve elsősorban a nyersanyagok és az energia drágult.
Egyelőre az átgyűrűzés viszonylag mérsékelt a nagyobb feldolgozottságú csoportok felé. Kérdés, hogy a verseny meddig lesz képes gátját szabni a szélesebb bázisú árnövekedés jelentősebb felgyorsulásának. A FED várhatóan folytatja az óvatos kamatemeléseket, a federal funds rate az év végére 4%-ra emelkedhet.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- A pénzügyminiszter szerint a jövedelmet és munkát terhelő adók alacsonyak maradnak, és új adókat sem vezetnek be - napinfó
- NATO-főtitkár: folytatódnak a tárgyalások a svéd NATO-csatlakozásról
- Roland Garros: leléptették a labdaszedőt eltaláló párost - videó
- A Fradi-csoda ezúttal elmaradt
- Elhunyt a Honvéd művészlegendája
- Rekordot döntött Novak Djokovic
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


